Љубовни проблеми

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
ми треба совет од вас........вака со едно машко се запознавме на одмор пред два месеци, он не е од Македонија, туку е од Србија. Бевме заедно две вечери се мувавме и толку јас си заминав дома и тој дома. И мислев дека толку ќе биде дека нема да го видам повеќе, ако некогаш онака си пишиме на фб. Но тој почна нон стоп да ми пишува еве дели 2 месеци сме во контакт и нон стоп пишуваме, ми пишува дека му недостигам, декА сакам да ме види и дека ќе дојдел во МК. Почна да ми пишува и дека ме сакал. (што нема шанса такво нешто да е ) И дојде и тоа време и почна да ми пишува во кој град да дојди да се најдиме и кога ќе можам за сега во октомври да се договориме, требаше да почни деновиве смештај да бара и јас да му помогнам да видам и јас. Но, вчера кога пишувавме ме праша дали јас ќе сум била со него да бара смештај за двајцата и му кажав дека ќе спијам јас кај една другарка во студенски, а он ми пиша барем една вечер да сум спијала кај него, би било убаво......
И сега ова како да го сватам сака да има секс со мене ? Мене така ми делува.... Сепак јас имам 20, а тој 24
А јас и минатиот пат му кажав дека нема таково нешто да се случи помеѓу нас, а и вчера му пишав дека нема тоа да биди, како прво он ми е само едно мување и јас никогаш не би спиела со машко за една вечер, а и + досега немам со никој спиено.....
Како да постапам, што да му речам, не знам веќе што да мислам......дали тој сака само да ме искористи, или стварно сака да ме види, а тоа дека ќе спијам со него ако мисли за секс нема да се случи.


Зошто му пишеш? Зошто му помагаш да најде смештај? Ке дојде во МК за да ги гледа спомениците ли?

Кажи му дека не треба да иде и дека ти нема да одиш со него, дека тоа ти било само така (забава). Типот те засакал уште од прва па си исчезнала. Сака да има секс со тебе и врска, па макар и нешто посериозно.

Пиши му дека не сакаш ништо со него, и дека нема птореба да се преселува.
 

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
ми треба совет од вас........вака со едно машко се запознавме на одмор пред два месеци, он не е од Македонија, туку е од Србија. Бевме заедно две вечери се мувавме и толку јас си заминав дома и тој дома. И мислев дека толку ќе биде дека нема да го видам повеќе, ако некогаш онака си пишиме на фб. Но тој почна нон стоп да ми пишува еве дели 2 месеци сме во контакт и нон стоп пишуваме, ми пишува дека му недостигам, декА сакам да ме види и дека ќе дојдел во МК. Почна да ми пишува и дека ме сакал. (што нема шанса такво нешто да е ) И дојде и тоа време и почна да ми пишува во кој град да дојди да се најдиме и кога ќе можам за сега во октомври да се договориме, требаше да почни деновиве смештај да бара и јас да му помогнам да видам и јас. Но, вчера кога пишувавме ме праша дали јас ќе сум била со него да бара смештај за двајцата и му кажав дека ќе спијам јас кај една другарка во студенски, а он ми пиша барем една вечер да сум спијала кај него, би било убаво......
И сега ова како да го сватам сака да има секс со мене ? Мене така ми делува.... Сепак јас имам 20, а тој 24
А јас и минатиот пат му кажав дека нема таково нешто да се случи помеѓу нас, а и вчера му пишав дека нема тоа да биди, како прво он ми е само едно мување и јас никогаш не би спиела со машко за една вечер, а и + досега немам со никој спиено.....
Како да постапам, што да му речам, не знам веќе што да мислам......дали тој сака само да ме искористи, или стварно сака да ме види, а тоа дека ќе спијам со него ако мисли за секс нема да се случи.


Не мора да значи дека сака да те искористи. Сигурно тој нема да помини толку пат, да троши и пари само за да спија со тебе покрај толку девојки наоколу. Сигурно си му се допаднала повеќе отколку што очекувал (карактерно можеби) па го продолжил контактот со тебе и сака пак да те види, а тоа така што ти пишал мислам типично за машко, само на тоа мислат тие. Зборувај ти отворено со него, а и ете си му кажала како стојат работите и знаеш машкиве се навикнати на тоа ајде ќе пробам кај една кај друга ќе спијат со мене сите женски, а друго е кога ќе види дека некоја е поинаква.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer and Prashina

Anni17

Нов член
9 октомври 2013
1
0
1
30
Jas sum kerka na gazdata, a toj raboti kaj nas. Koga pocna da raboti go zabelezav bidejki site go falea a i mi beshe mnogu privlecen. Se zapoznabme se druzime i se ima sluceno da si dopishuvame na facebook koga ke odime kaj nas vo restorantot sekogash toj ne sluzi i me zakacuva ,a nie posledniot mesec od letoto ne ispushtavme den a da ne odime koga e toj na smena si pravime muabet , ne sme tolko bliski ali chesto pati si gi zateknuvame pogledite oci vo oci. Spored toa shto mi zborat za nego toj e zhenkar.
Ajde , pomognete mi, neznam dali da mu priznaam neshto vo vrska so toa shto go custvuvam, i dali spored site znaci dali mu se dopagjam? Pozdrav ♥
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Jas sum kerka na gazdata, a toj raboti kaj nas. Koga pocna da raboti go zabelezav bidejki site go falea a i mi beshe mnogu privlecen. Se zapoznabme se druzime i se ima sluceno da si dopishuvame na facebook koga ke odime kaj nas vo restorantot sekogash toj ne sluzi i me zakacuva ,a nie posledniot mesec od letoto ne ispushtavme den a da ne odime koga e toj na smena si pravime muabet , ne sme tolko bliski ali chesto pati si gi zateknuvame pogledite oci vo oci. Spored toa shto mi zborat za nego toj e zhenkar.
Ajde , pomognete mi, neznam dali da mu priznaam neshto vo vrska so toa shto go custvuvam, i dali spored site znaci dali mu se dopagjam? Pozdrav ♥
Па вака,имаш две можности:
1.Стварно те свиѓа
2.Само сака да ја импресионира ќерката на газдата
Значи и во двата случаја јас би ти препорачал да одиш напред и да му кажеш дека ти се допаѓа.Ако испадне дека и тој те свиѓа,тогаш уживајте.Ако испадне дека сакал само да биде љубезен кон тебе зошто ти си ќерката на газдата,тогаш насмевни се и помири се со тоа.Ќе најдеш некој подобар.Во секој случај биди искрена за подоцна да не се каеш за нешто што не си го направила и да те јаде после она Што ако.. Направи го првиот чекор и види на што си.Нема што да изгубиш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Jas sum kerka na gazdata, a toj raboti kaj nas. Koga pocna da raboti go zabelezav bidejki site go falea a i mi beshe mnogu privlecen. Se zapoznabme se druzime i se ima sluceno da si dopishuvame na facebook koga ke odime kaj nas vo restorantot sekogash toj ne sluzi i me zakacuva ,a nie posledniot mesec od letoto ne ispushtavme den a da ne odime koga e toj na smena si pravime muabet , ne sme tolko bliski ali chesto pati si gi zateknuvame pogledite oci vo oci. Spored toa shto mi zborat za nego toj e zhenkar.
Ajde , pomognete mi, neznam dali da mu priznaam neshto vo vrska so toa shto go custvuvam, i dali spored site znaci dali mu se dopagjam? Pozdrav ♥


Сака да му ја накачеш платата. (шала)

Оди сама во ресторанот кога е на смена, седни го на маса, разговарајте и кажи му тоа што мислиш за него, без гајле дали е срамежлив, женскар или било што. Па види што ке ти каже.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Сака да му ја накачеш платата. (шала)

Оди сама во ресторанот кога е на смена, седни го на маса, разговарајте и кажи му тоа што мислиш за него, без гајле дали е срамежлив, женскар или било што. Па види што ке ти каже.
И што ќе му каже?
Истово напишано овде?
Слушај мислам дека ти се свиѓам,а и ти мене.
Сакаш да го делиш ноќта со ја?
Хехехехехехе :)
Ако треба да се случи нешто,ќе се случи без многу објаснувања и зборови.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Jas sum kerka na gazdata, a toj raboti kaj nas. Koga pocna da raboti go zabelezav bidejki site go falea a i mi beshe mnogu privlecen. Se zapoznabme se druzime i se ima sluceno da si dopishuvame na facebook koga ke odime kaj nas vo restorantot sekogash toj ne sluzi i me zakacuva ,a nie posledniot mesec od letoto ne ispushtavme den a da ne odime koga e toj na smena si pravime muabet , ne sme tolko bliski ali chesto pati si gi zateknuvame pogledite oci vo oci. Spored toa shto mi zborat za nego toj e zhenkar.
Ajde , pomognete mi, neznam dali da mu priznaam neshto vo vrska so toa shto go custvuvam, i dali spored site znaci dali mu se dopagjam? Pozdrav ♥

„ние“? кои сте тоа вие?

Зошто не седнеш со него да зборуваш на само? Нека те наместат другарките па после нека дигнат сидро и ти почни муабет. And let things to evolve.

И што ќе му каже?
Истово напишано овде?
Слушај мислам дека ти се свиѓам,а и ти мене.
Сакаш да го делиш ноќта со ја?
Хехехехехехе :)
Ако треба да се случи нешто,ќе се случи без многу објаснувања и зборови.

Добро де.. нека трепка со очињата. Нека се насмевнува, нека разменуваат погледи оддалеку. Додека не дојде некоја друга и не му го џапне.