Outrider
Реакции
5,905

Зачленет на
Последно виден

Пораки на профилот Најнови активности Теми и мислења За мене

  • Сфака чаз за пост у ЉП : )))
    • Ми се допаѓа
    Реакции: Outrider
    Outrider
    Outrider
    мучас грацијас :) еднаш се мислев да раскинам на една пошто мрчеше против белгија кога играа против некој ама се воздржав... МИ СМЕТАШЕ ! :)
    Outrider
    Outrider
    Луѓето се сеуште задоени со муабети од времето на Тито. Нема спас. Да знаат дека во едно апче кафетин има 20мг кодеин, тешка дрога... ќе заклучат дека се наркоси. Чаре?
    • Ми се допаѓа
    Реакции: TheQueen and Outrider
    Outrider
    Outrider
    I predict ! ... дека ќе почне да се еманира Буда на темата :)
    existence
    existence
    Не! Времето кое непостои ги убива будистите. :/
    Затоа бегаат пред да се објаснат.
    Outrider
    Outrider
    Буда јако човече бил, посебно кога играле покер со Дедо мраз, паметната плавуша и чесниот политичар...
    Outrider
    Outrider
    :)
    Ми текнува еден муабет од Теренс за тоа како започнала еволуцијата на хомо сапиенсот како засебен вид. Некаков мајмунолик човекоид, не знам точно кој вид беше, од тие претците на чоекот, случајно јадел некакви печурки и трипал.
    Outrider
    Outrider
    Му се видело јако, ги запаметил печурките и си трипал често а и други мајмуни му се придружиле пошто мајмун ради што мајмун види.... и така од генерација до генерација, нови хоризонти, нова моторика, синапсите во умот почнале да се умрежуваат поинаку.... next thing you know, here`s the man around :)
    • Ми се допаѓа
    Реакции: TheQueen
    Outrider
    Outrider
    Е па ништо тогаш, пиши на темата кога ќе си на пц, може да испадне интересен муабет, тема која е реална насекаде.
    Х
    Хоуп*
    Точно за таква етничка група се работи. Јас ќе се навредам само да се родам ко таква, така да им ја разбирам огорченоста :)
    TheQueen
    TheQueen
    Февруари е. Мачорот како уште похистерично да изгледа сега...или до мене е?
    Нов аватар? Ја нема веќе „убавата дама“.
    Outrider
    Outrider
    Беше премногу секси госпоѓата, подобро нешто вака, мачор кој пати од беснило... :) и му ставиле каиш околу врат за да го скротат.
    TheQueen
    Мислев дека не постои некој почуден од мене, но ете постоел. Ти го отстапувам првото место.
    Теренс Мекена ис дет ? : O
    Не сам чуја еј, мноо паметан човек !
    Outrider
    Outrider
    Тој е, нема друг како него :)
    P
    parvati
    Брат кое триде познавање има дечко за СФЕ !
    a Tимоти Лири знаеш дека лебди около планету у мало сателитче ? његова пепел е лансирана у орбиту
    Outrider
    Outrider
    Неверојатен е. Штета шо заминал на оној свет ама тоа е... си имам еден куп муабети од Теренс декодирани на мп-3, си ги слушам по автобуси или на остали места каде што е досадно. It helps :)
    А за Тимоти шо знам.... наводно бил CIA asset.
    Oti we taka ne ti se swidzat mojte linkoj?
    Outrider
    Outrider
    Добар е ама не е тоа - тоа, нема некоја телемитска панацеа како на линковите на телемитите, кај нив има решение за косовското прашање, палестинскиот проблем и чаре за сезонски настинки и кашлица. Плус само тие ги разбирале жените...
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…