Скорешна содржина од Outrider

 1. Outrider

  Политички настани низ светот

  Нели овие беа така некако...рептилијанци? :pusi
 2. Outrider

  Фан клуб на Арсенал

  Кои се тие Славија бе, што е тоа млекара некоја, мислам имаше утакмица во ЛШ кога Арсенал тепа 7-0 дали беше Спарта, Славија (тие ги знам само од Чешка) не паметам и тоа со Хлеб и Бентнер и Сонг. Ако случајно испаднат треба веднаш Артета да биде сместен во соодветна установа и успат нек се стави...
 3. Outrider

  Фан клуб на Арсенал

  Најлошото издание на Арсенал откако го пратам низ сите овие години беше со Ливепрул. Два шута на гол во 90 минути, никакво залагање, сивило, мртвило, индолентност, срам и брука. Ако повторат вакво издание со Славија ќе се обрукаат и ќе испаднат.
 4. Outrider

  Пандемија 2020

  https://www.ajmc.com/view/increased-rates-of-ed-visits-for-suicide-violence-mental-health-and-overdoses-seen-throughout-pandemic Глобалното срање резултира со најлоши показатели околу менталното здравје во историјата на човештвото.
 5. Outrider

  Што е љубов?

  И тоа како постои, само не е за сите. Сепак треба сериозно познавање на самите себеси, познавање на партнер/ката, имање доволно почит за себеси и другата страна па и емоционална длабочина. Љубовта е еден од највисоките дострели на човечките суштества, и еден од најголемите ризици. Просечен...
 6. Outrider

  Моментално гледам

  Ова е интересен случај имам чак пишувано на блогот за ова, јака секта која 51 ден се држела во борба со ФБИ и остали, имаше снимки каде загинаа неколку специјалци на почеток, па видеа од лидерот ранет како праќа видео-порака до светот, неверојатна прича :)
 7. Outrider

  Попис на населението 2021

  Проблем е што немам националност а за тоа немало графа, па нек пишат Кинез. Јас не би ги примал не ради нешто друго туку поради тоа што не ме интересира сето тоа, кога веќе не можеле 20 години да направат попис нек иде уште 20 што да не. Иначе имаше и избори со вирусот па никому ништо. Државата...
 8. Outrider

  Body positivity или глума? И дали е тоа воопшто наша работа?

  Мислам дека на таа ТЛЦ еднаш видов реклама за емисија 1000 pound sisters :D што е 454 кг само не ми беше јасно дал двете сестри заедно тежат толку или двете по толку, што и не е најдобра дилема. Не разбирам како таквите имаат партнери, некој глич во матриксот мора да е, тоа да ги видиш таквите...
 9. Outrider

  Фан клуб на Арсенал

  Ако поминат во полуфинале веројатно ќе играат со Гуд Ебенинг кој е специјалист за ЛЕ а можно е финале со Ман Јун. Макар да Солскјер е чоукер и испаѓа редовно во 1/2 ф. ќе видиме, може финале да е Динамо Загреб-Гранада
 10. Outrider

  Body positivity или глума? И дали е тоа воопшто наша работа?

  Овие со депласман се мерат, стандард вага ќе цркне на 150кг :franticили сточна вага или во базен ги ставаат па колку ќе истисне вода толку тежат :D ама важно да ги прифатиме треба, кои сме ние да судиме...11 години во кревет заковани со 800 фунти (363 кг) и не можат да стојат на свои нозе пошто...
 11. Outrider

  Црна Хроника (убиства, сообраќајки, самоубиства)

  Како си гледаат хунзи сеир од терасата ццц... https://www.mkd.mk/crna-hronika/49-godishen-mazh-gi-pretepal-roditelite-oti-ne-mu-dale-pari-za-rodenden One just cannot make this up.
 12. Outrider

  Македонија - дувло на трговија со органи?

  Наликува на типично оправдување на лица со криминогени цели, т.е. продавање на органи. Поради артерија морале да вадат бубрег, многу логично. Другата опција не е помалку застрашувачка а тоа е ниво на некадарност да не се знае полот на бебето, човек не знае што е полошо.
 13. Outrider

  Црна Хроника (убиства, сообраќајки, самоубиства)

  Ова во нормална средина треба да се третира како убиство. Значи никогаш не можеш да кажеш дека си слушнал и видел све во хунзистан, деца врзани со синџири тоа го немало во среден век ццц... подобро човек да не знае што се мота по главите на комшии, познаници, какви манијаци се кријат на секој...
 14. Outrider

  Фан клуб на Арсенал

  Јака утакмица беше, штета што не беа искористени повеќе шанси ама победа е победа, Мурињо квичел за пеналот а тоа кунг-фу потег три метра пред гол. На крај драми, среќа и Габриел со мачји скок инаку ќе беше тотално неправеден резултат на цела таа доминација. Не знам зошто имам параноја дека Уефа...
 15. Outrider

  Македонија - дувло на трговија со органи?

  Колку што знам царски рез би требало да биде последна опција при разни проблеми поврзани со "плодот", имам другар гинеколог ми кажуваше дека денес царски рез било "во мода" поради тоа што родителите не сакале да се лишат од секс 2-3 месеци па така останува лузна преку цел стомак на невестата за...