Потреба од дикретност за нови искуства

Bigdixk

Истакнат Член
9 јуни 2022
3
0
101
20
Здраво, јас сум нов член, би сакал овде да се искажам и да видам други мислења, млад сум сакам да пробам некои работи, но имам страв од средината и од потемцијално "вадење муабети". Мислење?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
За какви искуства станува збор? Фетиши и слични чуда? Најмалку е важно што мисли средината пошто средината не знае или не би требало да знае што се случува во кревет зад затворени врати.
Е сеа ако искуствата се во вид на тројка, бисексуалност, гледање и мастурбација за време на која жената ја работи некој рандом лик, снимање и сликање при однос, носење гас-маска за време на секс, БДСМ забеганости.....главно е што ќе каже партнерот.
 

Bigdixk

Истакнат Член
9 јуни 2022
3
0
101
20
Za se sto nabroja, no za da vlezes vo tie avanturi spored mene treba diskreten covek koj utre na masa so drugarite nema da kazuva deka pravel trojka so tebe i zenska ti i sl. Toa mislam deka kaj nas tesko se naoga
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
А зошто некој/а би се впуштале во такви авантури со лица кои не ги познаваат или ги познаваат површно? Довербата се гради со тек на време, затоа најдобиот секс е во долги врски или во брак. Имаше истражувања по америките кои укажуваа на најзадоволителен и најредовен секс во рамки на брачна заедница.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Prashina