Потреба од дикретност за нови искуства

Bigdixk

Нов член
9 јуни 2022
3
0
1
19
Здраво, јас сум нов член, би сакал овде да се искажам и да видам други мислења, млад сум сакам да пробам некои работи, но имам страв од средината и од потемцијално "вадење муабети". Мислење?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,403
5,903
1,683
Disco
За какви искуства станува збор? Фетиши и слични чуда? Најмалку е важно што мисли средината пошто средината не знае или не би требало да знае што се случува во кревет зад затворени врати.
Е сеа ако искуствата се во вид на тројка, бисексуалност, гледање и мастурбација за време на која жената ја работи некој рандом лик, снимање и сликање при однос, носење гас-маска за време на секс, БДСМ забеганости.....главно е што ќе каже партнерот.
 

Bigdixk

Нов член
9 јуни 2022
3
0
1
19
Za se sto nabroja, no za da vlezes vo tie avanturi spored mene treba diskreten covek koj utre na masa so drugarite nema da kazuva deka pravel trojka so tebe i zenska ti i sl. Toa mislam deka kaj nas tesko se naoga
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,403
5,903
1,683
Disco
А зошто некој/а би се впуштале во такви авантури со лица кои не ги познаваат или ги познаваат површно? Довербата се гради со тек на време, затоа најдобиот секс е во долги врски или во брак. Имаше истражувања по америките кои укажуваа на најзадоволителен и најредовен секс во рамки на брачна заедница.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Prashina