Чет муабети (ти реков-ми рече)

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
Е незснам ја тоа...ке мора да го прашаш хотерот дали ке може 4 дена нон стоп. Сепак машко е машко и љубовниот мускул може да му настрада од напор...:rofl
 

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
Hey diary,I'm fine.
Немам многу за пишување,иако се случи толку многу во последно време.
Од сето тоа најважното е дека заборавив да живеам фокусирајќи се на некои професионални успеси.
Чувствувам како тоа работата ми ја исцица комплетната енергија.
Заборавив да живеам само функционирам.
Толку сум строга со себе,толку сум дисциплинирана како никогаш до сега.
Моите амбиции ги користи мојот шеф да си ги зголемува милионитe.
А јас си го упропастувам животот.
Ете тоа е моментално.
На работа бука,акција, фрка, стрес дома кога ќе падне ноќта прашање до прашање.До кога вака?
Незадоволно се гледам во лицево.Не сум среќна(имам чувство дека само сјајот во очиве и еуфоријата ми кажуваат дали сум среќна или не)
Знам дека самите сме одговорни за сопствената среќа,ама и не е така едноставно се да се фрли во вода.
Има едно дете кое треба финансиски да биде обезбедено,имам еден стан кој го обожавам што треба да се плаќа итн.
Одсекогаш бев некој кој ги следи сопствените соништа и го остварува она што го сака.Но сега..
не знам што сакам.
Прашањево си го поставив едно тримилион пати.
Што сакам?
И немам одговор.
Спонтано ми доаѓа:Да пишувам.
Ама да се разголам пред светот со своите поеми...ми фали храброст за тоa.
И тогаш почнувам да си визуализирам..
Јас потпишувам сопствени книги..yeaaaah.
Озбилна сум.
Не знам каде понатака, без цел се чувствувам изгубена без енергија.
Дали среќата е моја лична цел?
А чија не е..
Lena.....nekoi raboti ednostavno ne zavisat od nas...tvojata rabota e samo da imas zelba ili cel se drugo e rabota na nekoj drug.....veruvaj cuda se slucuvaat....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Здраво на сите. Како сте? (секој поединечно нека одговори молам, се надевам барањево не е за бан :) )
Поздрав
Добро дошо ја супер ти?! :D
Не е за бан прашањето, ама ако земеме сите да одговораме цел ден само исто па исто на чет муабети ќе се врти :giggle
Сепак, имај пријатен престој :)
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Добро дошо ја супер ти?! :D
Не е за бан прашањето, ама ако земеме сите да одговораме цел ден само исто па исто на чет муабети ќе се врти :giggle
Сепак, имај пријатен престој :)
Уште чет муабети ни остана..сите можни теми се отворени, што ни преостанува друго;)кога немаме попаметна работа:svirka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Пак истата тежина, пак онаа истата грутка стара неколку седмици ми застанува во грло.
Повторно истите прашања, повторно истите мисли..
Се повторно се враќа.
Само едно е различно.
Болката.
Уште поголема е.
До кога вака?
Сочувствувам иако не те знам. Ама знам како е, секој (скоро) некогаш ќе искуси такво нешто. Да се избориш за излез самиот е ултимативното достигнување, но не е срам и да побараш помош. Звучи лудо ама сеуште има луѓе кои несебично би можеле та ти помогнат... дури и денес.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
Ух, 11 часа, сум се преспал а ништо не сонував.:kafe
Секој мерак е различен...е тоа се вика квалитетно тепање време.:D