Чет муабети (ти реков-ми рече)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
:)
Многу ми е смешно што веднаш тргнувате од претпоставка „некој што ги нема доживеано“.
Кој ти рекол тебе дека ги немам доживеано?
Реално ти кажувам, некои работи се уфилмани, и од книжевен аспект се вика хиперболизирање, со цел добивање појак ефект. - вака накратко да ти објаснам.
Ова од книжевен аспект, а од аспект на човек што сите тие работи ги има доживеано на своја кожа, да, уфилмани се. :)
После „приказните од Мјаукедонија“ нема сврха што понатаму да се чита од него. Доволни му беа само првите два. Другото е шаблон ископиран и со намена само преку ноќ да собере нешто пари. Нит има некоја литературна вредност, можда некоја длабочина иако како што викаш хиперболизирана. Последнава не му ја ни зимам. Претенциозен до даска.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
После „приказните од Мјаукедонија“ нема сврха што понатаму да се чита од него. Доволни му беа само првите два. Другото е шаблон ископиран и со намена само преку ноќ да собере нешто пари. Нит има некоја литературна вредност, можда некоја длабочина иако како што викаш хиперболизирана. Последнава не му ја ни зимам. Претенциозен до даска.
Апсолутно се согласувам.
Тоа не е уметност.
Стигнав во ситуација да се расправам за тоа дека Ќерката на Математичарот од Венко Андоновски е на исто ниво во квалитетот со оваа од Џамбаз.
Знаеш што ми дојде да направам тогаш? Да врескам и да кршам и флаши и чаши...
Значи преку глава ми е од некомпетентни читачи кои коментираат колку за да коментираат...
Значи ми споредува книга во која интертекстуалноста е донесена до некое ниво на перфекција, со обично нафрлање небидни детали од животот на Џамбаз и чекање на „судниот ден“. Мислам идиотски е...
Во секој случај, ќе ја купам и оваа новава, ако ми останат пари од тие што го одвоив за саемов... :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
Ма најдобро е кога автори не коментираат за туѓо дело.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Дојди и види дали ме бива во кујна. Ти да пикнеш јајце во инка со 1 цм отвор.
Ти очигледно си внимавал цело и непукнато да го ставиш:roflа можда и си го варел претходно:roflее да, тврдо варено јајце не влага во 1 цм.отвор:rofl:rofl
 

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
И послем палачинката не била афродизијак.
А во рецептот има и јајца и млеко и форма...:zelen
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
:ladno
Не е лоша професија ама ја не можам никако да се пронајдам овде... Игли, крвој, веништа да боцкаш некого. Жал ми е. Мајка ми ко се префрлав сакаше да одам за таа струка а јас му се молев на Бога да нема место и ств немаше :giggle моја среќа:zelen
 

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
Исто и јас, во две професии не би можел само да работам. Едната е медицината а втората законодавството. Не поднесувам крв и несакам да казнувам луге.

Мало...оваа Мист ми е сомнителна, гледај ја само менува аватари и се појавува од време на време...како да ја фатило некој втор пубертет е.
Гарант се заљубила:giggle
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Исто и јас, во две професии не би можел само да работам. Едната е медицината а втората законодавството. Не поднесувам крв и несакам да казнувам луге.

Мало...оваа Мист ми е сомнителна, гледај ја само менува аватари и се појавува од време на време...како да ја фатило некој втор пубертет е.
Гарант се заљубила:giggle
Можеби се одљубила:(:place
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec