Од што имате фобија?

the screamer

Истакнат Член
12 јануари 2015
6
1
303
27
Во последните два месеци немам никаква волја, се ми е сеедно, постојано сум нерасположен,чувствувам некаков страв(посебно кога ќе слушнам некои лоши вести) страв од болест имам ( кога ќе ги слушнам симптомите и мене како да ме фаќаат а сум опседнат со нив по цел ден) , а несакам да одам на психолог бидејќи ако некој разбере дека сум бил мислам дека би ме направил луд а знам дека не сум :p . имал ли некој друг вакви чувста и ако имал како се справил со нив
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Во последните два месеци немам никаква волја, се ми е сеедно, постојано сум нерасположен,чувствувам некаков страв(посебно кога ќе слушнам некои лоши вести) страв од болест имам ( кога ќе ги слушнам симптомите и мене како да ме фаќаат а сум опседнат со нив по цел ден) , а несакам да одам на психолог бидејќи ако некој разбере дека сум бил мислам дека би ме направил луд а знам дека не сум [emoji14] . имал ли некој друг вакви чувста и ако имал како се справил со нив
Под хитно во темата Какви мисли -таков живот.Борба со умот! Нормална појава кај секој (втор) човек. Медиумите толку ни влегле свесно и намерно во мозок што дури успеваат да не срушат понекогаш.Ајде ајде...позитивно!Окупирај се со активности и позитивни мисли и не се предавај. [emoji4]
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Во последните два месеци немам никаква волја, се ми е сеедно, постојано сум нерасположен,чувствувам некаков страв(посебно кога ќе слушнам некои лоши вести) страв од болест имам ( кога ќе ги слушнам симптомите и мене како да ме фаќаат а сум опседнат со нив по цел ден) , а несакам да одам на психолог бидејќи ако некој разбере дека сум бил мислам дека би ме направил луд а знам дека не сум :p . имал ли некој друг вакви чувста и ако имал како се справил со нив
Не дека е нешто срамно да се оди на психијатар ама џабе ти е, нема да ти помогне. Ќе си зборувате разни работи, ти него животот ќе му го раскажеш а тој тебе ќе ти каже исто што и дома би ти кажале, џабе си отишол значи. Јас сум бил и кога му кажав дека спорт гледам, почна за фудбал и кладилница да ми зборува и така цело време, ама добро барем добри типови ми даде. :)

Под хитно во темата Какви мисли -таков живот.Борба со умот! Нормална појава кај секој (втор) човек. Медиумите толку ни влегле свесно и намерно во мозок што дури успеваат да не срушат понекогаш.Ајде ајде...позитивно!Окупирај се со активности и позитивни мисли и не се предавај. [emoji4]
Како ќе му помогне темата?
Еве и јас сум како него, два пати ја читам темата и сеуште сум нерасположен. Тв не гледам, окупиран сум ама џабе, секогаш кога ќе почнам нешто не го завршувам зашто се нервирам. Ај да видам што ќе ми помогне. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and the screamer

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Во последните два месеци немам никаква волја, се ми е сеедно, постојано сум нерасположен,чувствувам некаков страв(посебно кога ќе слушнам некои лоши вести) страв од болест имам ( кога ќе ги слушнам симптомите и мене како да ме фаќаат а сум опседнат со нив по цел ден) , а несакам да одам на психолог бидејќи ако некој разбере дека сум бил мислам дека би ме направил луд а знам дека не сум :p . имал ли некој друг вакви чувста и ако имал како се справил со нив

Па има една опција, во случај хипохондријата да ескалира во тој случај најдобро би било да посетиш неколку оддели од клинички центар и да видиш какви реални маки има меѓу раја, меѓу млади луѓе и деца, мислам дека ќе ти пројде стравот за неколку минути :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy