1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Од што имате фобија?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

 1. Alaysa

  Alaysa Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
  Имам фобија од висина и темница :unsure т.е неможам ептен да речам дека е фобија, пошто тоа е поширок поим значи не е до толку јас да помислам дека сега се ќе се сруши или незнам таму што, туку еве нека биде висока класа на страв :)
   
 2. Од друга перспектива

  Од друга перспектива Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  22 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  18
  ...фобија од лифтови, авиони, висина, темница. Случај кога бев во Германија, требаше да си дојдам дома ама од тој и тој Аеродром...
  Арно ама подот од Аеродромот да ти биде од стакло и се гледа од стаклото дека чекориш на мн голема висина од долу.
  Ме фати некој страв... Почнав да си правам филмови за секој мој нареден чекор, додека стигнав до Авионот.
  Таму е се со лифтови, така што не сум можела да функционирам нормално, во најнормален маркет, бутици, трговски центри...
  Јас морав да одам по скали... Додека сите нормални со лифтови си идеа...
  Потоа ме фати некоја паника во Авионот, почнав да се потам и да тресам, треперам, некој страв што не можам да го оппишам, да ми се повраќа...
  Но пребродив инаку. Затоа и си дојдов со Авион, да видам дали ќе успеам и ќе останам жива, а додуша и роднините многу инсистираа... Така што морав. :)
  А ко помала се плашев од што ги гледав авионите како летаат, си мислев оти ме гледаат од горе и дека ќе пукаат во мене.
  Пошто кога била војната некаде, сум била многу мала, излегов дома авионот беше спуштен многу ниско еден човек, војник шо го знам, држеше митролез во рацете, нишанеше кон нешто, ама не знам што. Јас тоа го видов и одтогаш ми остана стравот, свесна сум за тој момент, ден денеска од глава не ми излегува...
  АМА НЕ МОЖАМ стравот ДА СИ ГО ТРГНАМ. :)
   
  На Prashina и Stojne им се допаѓа ова.
 3. Teresa

  Teresa Староседелец

  Зачленет на:
  15 јануари 2016
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  5
  од височина дефинитивно (:|(:|(:|
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Od mnogu temna prostorija..temnica
   
 5. Брида

  Брида Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2016
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  31
  Од тесен простор, физичка болка, инсекти ...
   
 6. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Oд глупи луѓе.
   
  На escape и Teresa им се допаѓа ова.
 7. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Од височина и од вода
   
 8. ВинаНевина

  ВинаНевина Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 мај 2017
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  68
  Од затворен, тесен простор. Не можам да дишам, се гушам, потам. Ко мала другар ме затвори во шкафчето за книги што се заклучуваше однадвор, луѓе мислев дека готово, ги живеам последните секунди од животот. Јако си се изнаплакав внатре, се додека идиотот не ми отвори. (:|(:|(:|
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Ќе си умрам од оваа фобија јас ќе си умрам. :(
   
  На Outrider и Mnogo Bitno им се допаѓа ова.
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Од чаша вода или од базен со вода или море,езеро,река итн ??
   

Сподели: