1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Од што имате фобија?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

 1. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  +1
  + измишљотини во детаљи
   
  На lady_blue и Outrider им се допаѓа ова.
 2. мимис

  мимис Староседелец

  Зачленет на:
  12 октомври 2013
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  17
  имам страв од огледало,висина,затворен простор, страв ми е да не имам шизофренија:eek:
   
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Фобија од дупли профили.
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Од огледало бе. Значи во веце со страв влегуваш.
   
 5. мимис

  мимис Староседелец

  Зачленет на:
  12 октомври 2013
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  17
  Понекогаш.Сега не толку многу но порано имав.Секој си има различна фобија ,зар не???
   
  На gabi96 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Секој различно така е, ми беше чудно само. Без нервози.
   
  На мимис му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Од разнишување на врската,низ што моментално сум и ме депримира.
   
 8. gabi96

  gabi96 Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 септември 2015
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  28
  имам 20 и сеуште се плашам од духови:giggle:giggle:giggle се плашам и од темни простории!
  незнам зашто но ете страв ми е..постојано си повторувам дека нема ништо но џабе ми е...:):)
   
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  може имам пишано ама пак ќе пишам, од мојата тераса значи пострашна не можеле да ја направат, (envy) тесна, ниска на последен спрат. (worried)
   
  На gabi96 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,323
  Допаѓања:
  3,006
  Од мојот ум, ми е страв од секоја мисла која ке ја смисли која ќе прелета низ него а после ќе стане реалност...Искуството или природата се зеза со мене.
   

Сподели: