1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Од што имате фобија?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Се уште нема подфорум Психологија и Филозофија , ама еве отворам тема
  Од што имате фобија?
  Јас еве се плашам од висина, имам социјална фобија, мрзам кловнови многу ми се некако дволични, од вода- малце ќе звучи смешно ама ни јас не можам да си објаснам - не можам да поднесам расипани чешми и да не може да ја сопреш водата или да течат, ме фаќа страв... :D
   
  На gabi96, мимис, Diablo III и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Имам огромна фобија од кучиња. Абе, бегам од една на друга страна на улица, само заради едно мало куче!
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Од земјотрес и поплави :kafe ај на здравје
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  401
  Од смрт ( не мојата туку онака) и од кловнови некако се... страшни :skull
   
  На JaMi, littleblackdress и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 5. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Јас се плашам од височина ,кога поминувам на мост и од земјотрес највише :(
   
 6. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Од висина(во охрид на тоа бродчето незнам како се вика ќе умрев мислам дека! Цело време се дерев по тој да застане тоа хахахах на другарка ми на уво и врискав,пребледев :( ) темница, длабока вода (иако знам да пливам)
   
  На Hopes, Lovely*-*, Lena и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Темнина. Паничам кога сум сама во темно. :pomos
   
  На gabi96 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  И јас се плашам од кловнови, ептен ми се одвратни :frown се плашам и од инсекти, посебно од пепрутки, од заболекар ( несакам ни да слушнам за него ) и да не бидам закопана жива :biggrin
   
 9. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  јас ке те спасам од темнина само кажи ми ти :trca
   
  На UnFleur му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Темнина,длабочина и змии:frantic
   

Сподели: