1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Work and Travel in America

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Kisserboy, 31 мај 2012.

 1. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Јас сакам да одам... многу сакам да одам.. пред се затоа што ако не отидам сега додека сум студент и можам полесно да извадам виза.. понатака тешко дека ќе отидам, ќе прошетам а плус можеби ќе заработам пари... сега ќе бидам трета година на факултет а тоа значи дека две лета пропуштам предомислувајќи се цело време идам-неидам ... ама па и немав друштво а сама не ми се оди многу :/ а наредна година се надевам ќе отидам, редно е!
  Ај тие што биле нека споделуваат искуства, многу значи кога од некого слушаш што треба да правиш а што не таму... и кои работни позиции се добри.. треба да се снајдеш - изгледа се е во тоа финтата : )
   
  На Trouble и Martin_MKD им се допаѓа ова.
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  ИЧ ДА НЕ МУ ЈА МИСЛИШ, ДА ОДИШ !!! :D
   
  На Trouble му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Абе ја ви кажувам за другаркава вие за мене ми зборите. Јас поим немам што и како, би работела што било, не сум била никад :D
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mermaid

  Mermaid Полноправен Член

  Зачленет на:
  25 мај 2012
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  25
  Може
   
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Таму е живото Америка :p ;)
   
 6. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Знам едну девојку, испратиле гу да копа компири на тексас у некоју фарму.
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  финансии плеснав на друго место...и така сонот за америка и оваа година остана неостварен:besen
   
 8. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Ако одите наредно лето, јас ќе ве пречекам таму ;) јас летово нема да одам пак, дека не апишав факултет годинава, малку одмарам :giggle Ама затоа чекам да ми дојде my nigga и да ме земе со него, тоа би било Октоври месец негде, здравје Боже :D
   
  На Martin_MKD и Mermaid им се допаѓа ова.
 9. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Simple as that:

  Неморате да идете у Америку, Америка дојде куде нас :/
   
 10. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Martin_MKD Ај еве ти еден поздрав :D
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: