Work and Travel in America | Црнобело Форум

Work and Travel in America

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола

Дали познавате некој што заминал или треба да заминва за Америка ? Мојот брат беше лани а ќе оди и оваа година..јас навистина едвај чекам да напрам 18 години и да ако ми испадне можност да отидам Америка..за тие што имаат некои роднини и пријатели кои заминале да работат ќе се најдат во песнава
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi, Bum-Bum and Gemini

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Една братучетка моја беше исто во Америка лани но не знам дали оваа година пак ќе оди :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Едно другарче беше лани и сега отиде пак. Нему добро му било и дошло пуничко со парички. Ама лани беше со девојкаму а оваа година сам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Јас бев лани и топ си поминав, магистри неможат да одат, само до дипломски се овие а башка и до 28 години е само ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD