1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Work and Travel in America

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Kisserboy, 31 мај 2012.

 1. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Ај јас и ти наредно лето ќе одиме. :zelen
  Озбилно, од една страна ми се оди, ама си викам прво низ Европа да видам, беше една колешка лани Германија, кажуваше добро било... Додуша јас и една другарка за Италија сме повеќе, ама мислам дека нема агенција за таму.
  Од друга страна, минатава година некако многу студенти не се вратија живи, посебно за Иванче не можев да поверувам неколку дена...
  Видечемо. Можда и ќе биде нешто наредното лето.
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  ее ја погоде ;) фала за позз :D
   
 3. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Брат ми е Америка,не би објаснувал што е целта за заминувањето во Америка само би го поздравил со песнава.:zelen
   
  На Martin_MKD, melpomena и Trouble им се допаѓа ова.

Сподели: