Work and Travel in America | Црнобело Форум

Work and Travel in America

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Супер е..јас сварно едвај чекам да бидам студент и да одам Америките да го видам и тој свет и да зеам некоја паричка ;) hehe :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Интересна работа е ова...
Јас би одела..зашто да не..
Ем забава ем да заработиш пари..
Познавам некои кои биле и убаво си поминале...
А и на форумот има некои кои биле...
Се на се..интересноо :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
зато посигурно е Америка плус полесен јазик од англискиот амин..а германскиот послабо !!
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
зато посигурно е Америка плус полесен јазик од англискиот амин..а германскиот послабо !!
Хахаха ако го пребродиш стравот да се качиш во авион, и јас сакам да идам ама моиве не сакаат да чујат
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Хахаха ако го пребродиш стравот да се качиш во авион, и јас сакам да идам ама моиве не сакаат да чујат
да ти кажам едно ако напорваш ќе успејш, пример братми ни на сон неможеше да замисли деке ќе иде Америка ама етего појде еднаш сеа пак ке оди и мојте нејќеа да слушнат али тое то успеа..блазесиму од моја страна за него е живото пошто во Македонија јас лично не гледам иднина ! ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Супер е..јас сварно едвај чекам да бидам студент и да одам Америките да го видам и тој свет и да зеам некоја паричка ;) hehe :p
Види вака сега, ме мрзи да ја барам темана за на брод, ама таму имам пишано се, како било, кај сум работела, колку се заработува, кај се шета и што вреди да се види, ај ќе ти копирам за некој минут кога нема да ме мрзи :D Инаку јас ич нејќев да одам, ама две колешки од факс ај ќе идеме ај ќе идеме и мене толку ми фали, бикам ај, шо к:cenzuraр ќе праам тука цело лето, ќе се печам во скопјево, барем ќе отидам ќе видам дали е тоа така, живот и култура и се како шо кажуваат, и искрено да ти кажа, култура на ниво, културни и се тоа, храната тапа, ја ослабев од шо се ми беше грдо да го јадам и премногу зачинето, глупи се ко точаци, незнаеш, ама не треба да те изненадува тоа, еве ти еден поздрав со клипчево, ако разбираш добро Американ Инглиш, затоа шо е стварно различен од Бритиш Инглиш (што го учиме тука) ;)
how many sides does the triangle have? Damn 4? There's no sides? One? omg...(facepalm)(facepalm)(facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
да ти кажам едно ако напорваш ќе успејш, пример братми ни на сон неможеше да замисли деке ќе иде Америка ама етего појде еднаш сеа пак ке оди и мојте нејќеа да слушнат али тое то успеа..блазесиму од моја страна за него е живото пошто во Македонија јас лично не гледам иднина ! ;)
Го делам истото мислење
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Инаку песната ти е стварно на место, се живо и диво ми фалеше тук дур бев во Америка, а баш со песнава ме испратија, бев на матура една вечер пред да тргнам и комшијата ја порача песнава само за мене (inlove)
бтв еве ти: Нема врска! Јас бев летово и баш не е така, баш се беше топ, океј сега додека се снајдеш ти требаат недела-две и додека ти стигне првата плата, на мене на пример ми даваа на две недели на првата работа ама па затоа имав бакшиш и секој ден си имав пари у мене а кога ќе ми стигнеше платата одма на картица си ја ставав ;) и бакшишот си го собирав 3-4 дена па и тој на картица... Си имав платен еден оброк од хотелот кај што работев што значи јадев здрава храна барем 5 пати неделно, другиот оброк си плаќав 4 долари во ресторанот кај што работев втора работа и добивав огрооомна порција шпагети или некој бургер со компири и салата :cool: Што значи зависи од човек до човек, не јадат сите конзервирана храна и не рмбаат по 12 часа ;) Друго додека не најдов втора работа работев по 5 саата на ден, јадев во хотелот и после си ја прчев на плажа докај 6-7 :smug А пак имав бакшиш 40-50 долари на ден од првата и по 50-60 од втората работа :cool: