1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

The Sims

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Snape, 15 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Исклучив, се уште ми го пишува истото.
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Епа не знам, да не е до играта нешто врска немам. Јас го имав истиот проблем со друга игра и откако го исклучив антивирусот се реши проблемот. :)
  Ај ќе побарам што може да е.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Sims 4 е играта така?
  Ако е таа види ова дали ќе помогне.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Еј фала! Успешна беше поправката со инсталирање на тоа првото. [​IMG]
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Сега имам друг проблем. Играта се пушта, но е "расипана". Односно, насекаде има розево-виолетови линии, сите опции се рашмрљани (не знам како поинаку да објаснам). Значи, симот и куќата се нормални, но опциите и напишаните работи се невидливи и рашкрктани. Да не знаете што е проблемот и со ова?

  [​IMG]
   
  #105 MissChievous, 29 октомври 2014
  Последна промена: 29 октомври 2014
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не е до играта, графичката ти е слаба за играва. :)
   
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  А толку лошо изгледа, како некој апликација за телефон е. Уопште не ми делува графички јака, дури екстремно послаба од 3-ката. Тотално разочарување...
   
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  цццц, предрасуди одма да се удирало бре...:zelen
  Не е до графиката колку до опциите кои самата игра ти ги нуди. Ако не можеш да ја играш, ѕирни ги видеата на Quill 18 на јутјуб, па разгледај ги можностите кои во старт ги нуди играва споредбено со симс 3ката (без експанзиите. Пошо као и секогаш постои опција за надоградување. Сеа моеш да замислиш (со искључок на графиката) играва колку поише ја јаде симс 3ката, поготово со опцијата на мултитаскинг и срч барот за барање на покуќнина кои во симс 3ка не беа и затоа многу од работите стоеа во ќоше неискористени/некупени, непробани. Патем сецкањето на играта тука е далеку помало (во зависност секако дали конфигурацијата се поклопува со потребите на играта), така да мене ете ме нервираше тоа во 3ката и беше major minus дека не би ја играл толку често, посебно со експанзиите. Е сеа 3ката кога излезе имаше голем плус со комплетен live mode/real time (синхронизација комплетно со сите households и community lots) наспрема тука кај што треба да чекаш да се лоадира да дојде до одредена точка во градот. Но од друга страна па it`s just a game, а таквата синхронизација јадеше многу, бидејќи таму целата енергија се користи на поголема мапа што значи повеќе луѓе се движат во исто време - повеќе сецкање. Но не беше лош како концепт. Се` со свои плусови и минуси.
  Како подостарев повеќе почнав да барам прегледност во игра отколку некоја прејака графика која би ми цицала од процесорот и би праела крешови на секој посериосен лоуд.
  Но пак ќе кажам, се` уште е прерано за да дадам оценка за играва, тоа што го видов на видео ми праи мерак. Графиката е послаба, тоа е major minus да се рече, но who knows уште има време за експанзии.
   
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Па може е и предрасуда, со оглед на тоа дека не играв, едноставно е невозможно со проблемот што го имам бидејќи ниту една опција не можам да видам каде е. Иначе, не те сфатив баш најдобро на што мислиш со мултитаскингот и покуќнината. (wasntme)
  Од тоа што видов, како се прави симс и како изгледа куќата, не ми се допадна, едноставно беше преедноставно и 3ката е каде-каде пореална графички. Мене всушност тоа ми е најбитниот дел од целата игра, кога градам куќи (особено) да изгледа што е можно пореално. Али ајде ќе ѕирнам тоа што ми рече да видам дали можам да ја опраам работата, па да се заиграм, па да добијам вистинско мислење. :biggrin
   
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Сите работи можеш да ги пребараш во играта преку search bar. Пример ако те интересира за пиано, пишуваш пиано и ти ги вади сите врсти на пиано во играта. За мултитаскингот буквално можеш да праиш муабет секаде со секој, дури и кога едниот извршува нужда :zelen, а има и некои други ствари као повеќе опции на готвење, бањање, правење на нештото. Во концепт на играње на играта е далеку понапред од 3ката. Во концепт на графика е пониска. Real-time от во 3ката е подобар, но по цена на одземање на многу од капацитетот на пи-сито, што значи често може да ти се здеси да ти крешне играта или во најдобар случај, само да ти сецка.
  Во концепт на градење на домот, олеснет е концептот на градба поготово со ставање на search барот каде буквално ти не треба да талкаш од панел до панел на соба (оние концепти каде можеш да си ги подредиш предметите да ти стојат според соби или според користење - иако и ваквите концепти се се` уште присутни). Општо за градење сосема друг концепт е воведен, за кој и мене ми е прелесен, така да тука ми изгледа дека повеќе фрлиле на gameplay-от отколку на оноа што јас трошам повеќе време - градење и дизајнирање на дом За да направам куќа во симс 3ка треба да утепам повеќе време и смислувам концепти на соби кои целосно би се уклопиле во домот, додека во симс 4ка се` тоа го прави компјутерот, што не ми е по ќеф. Затоа и викам дека повеќе во симс 4ката се тера оноа што се вика контролирање на семејството, а помалку на дизајнот на домот.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: