1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

The Sims

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Snape, 15 февруари 2012.

 1. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Ае, па кажи што направи да знаеме дали и ние да симнуваме :zelen
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ај за Симс 3 треба малку подобар компјутер за да се игра, до играта нема шанси да е, освен ако не прават нешто па да зафркава. Ама за Симс 2 не треба никаков проблем да имате. Не знам како е можно, таа игра на секој компјутер ќе се игра без проблем. :)
   
 3. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Не може да се инсталира. Или не знам да инсталирам, сепак не можам инструкциите да ги прочитам. Играта ја инсталирав, се ок. Ја пуштам со цд-то нели, и вика погрешно цд. Помош? А за додатоците неќе ни да чуе да ги инсталира.
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Крак стави?
   
 5. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Неможев никаде да го најдам, ама баш никаде, секаде отварав се пробував...нема
   
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ако имаш цд нема шанси да го нема, а ако немаш тогаш симни го само кракот и стави го, и ќе можеш да играш.
   
 7. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Cd-то е виртуелно и освен тоа нема ништо друго.
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Симни крак, пиши на гугл crack for sims 2 и стави го и играј. Ако и тогаш не можеш да играш не знам.
   
 9. SuperGirl8

  SuperGirl8 Нов член

  Зачленет на:
  25 декември 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Зошто на Sims 4, кога некој ''човек'' се тушира, или коцките остануваат и цела слика ми е со коцки? Па повторно треба да ја приклучуам за да исчезнат. (ако свативте) :unsure
   
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Си ја симнав the sims 3 повторно, со се додатоци:

  sims 0.png

  Ме мрзеше да чекам некој друг што се разбира да ми ја инсталира, па се нафатив сама. За самата the sims 3 игрица, а и за сите додатоци, го следев упатството за инсталација напишано во text. Најпрво, за самата игра вака изгледаше:

  sims 2.png

  Го отворив сетапот, потоа ги следев оние најпрости инстрикции со "next" и "I accept", стигнав до моментот за copy-paste на кодот. Го пејстирав и потоа повторно next, па install и се инсталираше. Откако се инсталираше играта, го отворив "# crack" фолдерот и таму имаше неколку работи: "TS3_1.67.2.0240xx_update.exe", "TS3.exe", "TS3W.exe" и "TSLHost.dll". Ја update-ирав играта и ги префрлив работите како што пишува во погорното упатство, но и во ова:

  sims 3.png

  Потоа, на сите експанзии го пратев упатството кое беше исто како за самата игрица; отвараш сетап, next, I accept, copy-paste на код, next, install, finish. Сега кога ја пуштам, ова ми се појавува:

  sims 1.png  Знае ли некој што можам да направам за да ја оправам? Каде имам згрешено? Или пак, можеби има уште некој чекор кој треба да го направам?
   

Сподели: