1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

The Sims

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Snape, 15 февруари 2012.

 1. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Стави она # Crack ?
   
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Во кракот беа тие за префрлување, ги префрлив таму кад што пишува.
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Имаш инсталирано Origin што не ти треба воопшто. Читај на второто упатство последните редови.
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Оф леле, да. Не ни знам како сум го инсталирала тоа, едноставно тука е. Ај ќе го uninstall-ирам, па ќе видам дали ќе може.
   
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Јас кој знае што сум "инсталирала". :patos
  Сега го кликам копчето за play и ова ми го пишува:

  sims 4.png

  Сега е со експанзијата Island Paradise, прееска кога пробував истово ми го покажуваше, но си експанзијата Movie Stuff. Ај јај јај... а ми се виде прелесно за да биде вистинито. :zelen
   
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Во упатствата пишува да ги ставаш краковите од експанзијата секогаш кога инсталираш експанзија. Оди убаво чекор по чекор по упатствата и не верувам да не тргне.
   
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Знам дека ќе звучам најпросто на цел свет, али што е крак? Како се вика, како изгледа? :zelen Јас мислев дека крак се само тие 2-3 работи што беа во #crack фолдерот.

  Едит: и дали најпаметно е сите експанзии најпрво да ги uninstall-ирам? Зошто тие се инсталирани и со самата инсталација, се отворија фолдери во Program Files (x86).

  Едит 2: Never mind. Ги uninstall-ирав сите експанзии и ја пуштив играта и најпрво ова ми го покажа:

  sims 8.png

  Пробав со секој код (се разбира, посебно) и ова ми покажуваше:

  sims 9.png

  На крајот кога кликнав "Don't Continue", ова ми го покажа:

  sims 19.png

  Така да.... I give up! Си немам појма од инсталирање и не знам зошто се нафаќам. :patos
   
  #137 MissChievous, 10 септември 2015
  Последна промена: 10 септември 2015
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Избриши ја комплет цела игра и од почеток по упатствата тоа што пишува тоа правиш.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Јас ја имам одамна инсталирано симс 3 но мноооогу поедноставно од горе наведените упатства. Изгледа тогаш наидов на мн едноставно спакуван торент со сите експанзиии.... сама си ја инсталирав, ако не си успеала со твојов торент ќе пробам да го најдам торентот и да ти го пратам....
  туку сакав да прашам симс 4 е подобра од симс 3 или слабо? Си ја симнувам моментално ама некако мислам дека тројката е подобра иако уште не сум ја видела 4? Некој со мислење и искуство?
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SimsLover

  SimsLover Нов член

  Зачленет на:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  ПОМОШ!!!
  Ја инсталирав Симс 3 со експанцијата Into the future и stuff pack-от Movie Stuff и кога ја отворив играта, влегов во градот Sunset Valley и ми се исклучи играта и ми вели дека играта запрела и како понудени опции има да ја затворам играта или пак да побарам пошош од интернет. Јас ја избрав оваа втората и тогаш играта целосно се исклучи и веќе не сака ни да се вклучи. Што да правам за да ја вклучам пак?
   

Сподели: