The Sims

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Имаш инсталирано Origin што не ти треба воопшто. Читај на второто упатство последните редови.

Оф леле, да. Не ни знам како сум го инсталирала тоа, едноставно тука е. Ај ќе го uninstall-ирам, па ќе видам дали ќе може.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас кој знае што сум "инсталирала". :rofl
Сега го кликам копчето за play и ова ми го пишува:

sims 4.png

Сега е со експанзијата Island Paradise, прееска кога пробував истово ми го покажуваше, но си експанзијата Movie Stuff. Ај јај јај... а ми се виде прелесно за да биде вистинито. :zelen
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Во упатствата пишува да ги ставаш краковите од експанзијата секогаш кога инсталираш експанзија. Оди убаво чекор по чекор по упатствата и не верувам да не тргне.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Во упатствата пишува да ги ставаш краковите од експанзијата секогаш кога инсталираш експанзија. Оди убаво чекор по чекор по упатствата и не верувам да не тргне.

Знам дека ќе звучам најпросто на цел свет, али што е крак? Како се вика, како изгледа? :zelen Јас мислев дека крак се само тие 2-3 работи што беа во #crack фолдерот.

Едит: и дали најпаметно е сите експанзии најпрво да ги uninstall-ирам? Зошто тие се инсталирани и со самата инсталација, се отворија фолдери во Program Files (x86).

Едит 2: Never mind. Ги uninstall-ирав сите експанзии и ја пуштив играта и најпрво ова ми го покажа:

sims 8.png

Пробав со секој код (се разбира, посебно) и ова ми покажуваше:

sims 9.png

На крајот кога кликнав "Don't Continue", ова ми го покажа:

sims 19.png

Така да.... I give up! Си немам појма од инсталирање и не знам зошто се нафаќам. :rofl
 
Последна промена:

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Јас ја имам одамна инсталирано симс 3 но мноооогу поедноставно од горе наведените упатства. Изгледа тогаш наидов на мн едноставно спакуван торент со сите експанзиии.... сама си ја инсталирав, ако не си успеала со твојов торент ќе пробам да го најдам торентот и да ти го пратам....
туку сакав да прашам симс 4 е подобра од симс 3 или слабо? Си ја симнувам моментално ама некако мислам дека тројката е подобра иако уште не сум ја видела 4? Некој со мислење и искуство?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

SimsLover

Нов член
8 октомври 2015
1
0
1
35
ПОМОШ!!!
Ја инсталирав Симс 3 со експанцијата Into the future и stuff pack-от Movie Stuff и кога ја отворив играта, влегов во градот Sunset Valley и ми се исклучи играта и ми вели дека играта запрела и како понудени опции има да ја затворам играта или пак да побарам пошош од интернет. Јас ја избрав оваа втората и тогаш играта целосно се исклучи и веќе не сака ни да се вклучи. Што да правам за да ја вклучам пак?