The Sims | Црнобело Форум

The Sims

Female

Староседелец
18 јануари 2013
125
183
1,043
In your thoughts!
Го играв кецот, ја играв 2ката кратко и еве веќе скоро 3ри години ако точно пресметав ја имам Симс 3. Ја имам на цеде. Имав и неколку додатоци инсталирано(Ambitious и Generations) ама сега на новиов лап топ немам ниеден додаток(expansion).
Сакам да прашам: колку место зафаќаат сите додатоци? Да знам дали да почнам да ги спуштам. И дали ќе ми кочи ако ги имам сите ради местото што го зафаќаат?
 

theowndemon

Полноправен Член
Го играв кецот, ја играв 2ката кратко и еве веќе скоро 3ри години ако точно пресметав ја имам Симс 3. Ја имам на цеде. Имав и неколку додатоци инсталирано(Ambitious и Generations) ама сега на новиов лап топ немам ниеден додаток(expansion).
Сакам да прашам: колку место зафаќаат сите додатоци? Да знам дали да почнам да ги спуштам. И дали ќе ми кочи ако ги имам сите ради местото што го зафаќаат?

Додатоците се околу 1-2 GB една.
Јас ја имам само СИМС 3, но према мене двојката е далеку подобра, но ми прави проблеми и не сака да се инсталира so ... Сепак место симс преферирам социјални игри како Second Life, но сепак Симс знае да биди доста забавна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Female

Мрачна

Нов член
16 ноември 2013
12
3
3
24
Скопје
Омилена игра од секогаш. Моментално ја иам симс 3ката и е интересна но повеќе ја љубичам 2ката. :p
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Имам едно прашање: пред година-2 имав инсталирано Sims 3 каде што имав создадено фолдер downloads и ставено симнати работи од една страна (мислам дека нивната на нет), но бидејќи кога ги користев во игра тие симнатите работи, симсот ми паѓаше. Од таа причина, ја анинсталирав и избришав се. Пред пола година, ми инсталираа пакет на симс 3 со 20 продолженија (yup, постои и такво нешто), проблемот е што во игра повторно ми стојат тие работи порано што сум ги симнала, како играта да ги запамтила. Поради нив, играта ми паѓа повторно (иако НЕ ги користам), значи се укочува и понекогаш се спушта и пишува ерор па има опција за cancel и никому ништо. Но, понекогаш ми се укочува и се појавува син екран со ствари, односно се рестартирува лаптопот. Прашањето ми е: како да најдам каде ми е инсталирана играта и како да ги тргнам тие работи што сум ги инсталирала (зошто не верувам дека ги има со фолдер download бидејќи на времето го избришав тоа)?
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,234
2,325
1,153
Skopje
www.facebook.com
Имам едно прашање: пред година-2 имав инсталирано Sims 3 каде што имав создадено фолдер downloads и ставено симнати работи од една страна (мислам дека нивната на нет), но бидејќи кога ги користев во игра тие симнатите работи, симсот ми паѓаше. Од таа причина, ја анинсталирав и избришав се. Пред пола година, ми инсталираа пакет на симс 3 со 20 продолженија (yup, постои и такво нешто), проблемот е што во игра повторно ми стојат тие работи порано што сум ги симнала, како играта да ги запамтила. Поради нив, играта ми паѓа повторно (иако НЕ ги користам), значи се укочува и понекогаш се спушта и пишува ерор па има опција за cancel и никому ништо. Но, понекогаш ми се укочува и се појавува син екран со ствари, односно се рестартирува лаптопот. Прашањето ми е: како да најдам каде ми е инсталирана играта и како да ги тргнам тие работи што сум ги инсталирала (зошто не верувам дека ги има со фолдер download бидејќи на времето го избришав тоа)?
Може некое од продолженијата да ги има тие работи. За рестартирањето не мора да значи дека е од играта туку види дали лаптопот може да ја подржи играта или сите тие продолженија. И мене ми правеше порано така со синиот екран, па решението ми беше во бришење на играта оти ми ги искина нервите.
Види ги перформансите на сите продолженија и на играта и спореди ги со перформансите на лаптопот тие што се над ти ја кочат играта 100%.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,016
9,644
1,683
Normandy
Имам едно прашање: пред година-2 имав инсталирано Sims 3 каде што имав создадено фолдер downloads и ставено симнати работи од една страна (мислам дека нивната на нет), но бидејќи кога ги користев во игра тие симнатите работи, симсот ми паѓаше. Од таа причина, ја анинсталирав и избришав се. Пред пола година, ми инсталираа пакет на симс 3 со 20 продолженија (yup, постои и такво нешто), проблемот е што во игра повторно ми стојат тие работи порано што сум ги симнала, како играта да ги запамтила. Поради нив, играта ми паѓа повторно (иако НЕ ги користам), значи се укочува и понекогаш се спушта и пишува ерор па има опција за cancel и никому ништо. Но, понекогаш ми се укочува и се појавува син екран со ствари, односно се рестартирува лаптопот. Прашањето ми е: како да најдам каде ми е инсталирана играта и како да ги тргнам тие работи што сум ги инсталирала (зошто не верувам дека ги има со фолдер download бидејќи на времето го избришав тоа)?
Знам ќе ме хејташ ама пробај ја 4ката (секако прво види pc reqs). Според реизиите далеку помалце кочи и далеку попрегледна е од 3ката.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Знам ќе ме хејташ ама пробај ја 4ката (секако прво види pc reqs). Според реизиите далеку помалце кочи и далеку попрегледна е од 3ката.

Баш денес си ја симнав. :zelen
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Прво симнав една верзија, фалеше крек. Ај што јас не се разбирам во тие работи, вујко ми кој ми инсталира ствари најчесто, исто така не знаеше што да прави. После тоа симнав друга верзија. Инсталацијата беше оноа next -> next -> next -> чекање инсталација -> finish. Пуштам играта и ова ми вика: The dynamic library "rld.dll" failed to initialize (E1103). Знаев дека со тоа next е too good to be true, не ми се веруваше дека толку лесно би се инсталирала... затоа, што е проблемот?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Прво симнав една верзија, фалеше крек. Ај што јас не се разбирам во тие работи, вујко ми кој ми инсталира ствари најчесто, исто така не знаеше што да прави. После тоа симнав друга верзија. Инсталацијата беше оноа next -> next -> next -> чекање инсталација -> finish. Пуштам играта и ова ми вика: The dynamic library "rld.dll" failed to initialize (E1103). Знаев дека со тоа next е too good to be true, не ми се веруваше дека толку лесно би се инсталирала... затоа, што е проблемот?
Исклучи го антивирусот ако ти е пуштен. :)
Иначе крек е дрога, извини ама смешно ми падна. :)