Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Какво четврто не зезај, меѓу први три 100%. Добро сега за прво знаеме нема шанси ама трето може. :)
Јас за утре ништо не мислам дека ќе баксузирам, после крив ќе сум ако биде нешто. :)
Сегa ќе ти кaжaм кaкo ќе биде.
Утре и три кoлa пoсле тoa ќе пoбедувaaт. Ти ќе ги купиш привезoците. Ќе игрaaт сo Јувентус и ќе изгубaт. Ќе пoчнеш дa пишувaш зa местени утaкмици и тaјнo ќе се пoкaеш штo пoчнa дa нaвивaш зa нив. Пет кoлa пoсле Јувентус ќе губaт. Ќе ги фрлиш привезoците, ќе пoчнеш дa пишувaш декa се е местенo и декa лигaтa е зa никaде и ќе си пoчнеш дa си гледaш премиер.
:zelen
 
  • Like
Реакции: Io Sono and Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Сегa ќе ти кaжaм кaкo ќе биде.
Утре и три кoлa пoсле тoa ќе пoбедувaaт. Ти ќе ги купиш привезoците. Ќе игрaaт сo Јувентус и ќе изгубaт. Ќе пoчнеш дa пишувaш зa местени утaкмици и тaјнo ќе се пoкaеш штo пoчнa дa нaвивaш зa нив. Пет кoлa пoсле Јувентус ќе губaт. Ќе ги фрлиш привезoците, ќе пoчнеш дa пишувaш декa се е местенo и декa лигaтa е зa никaде и ќе си пoчнеш дa си гледaш премиер.
:zelen
:patos:patos Не не овој пат ветувам не пишувам за местени утакмици, освен кога стварно ќе се.
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
:patos:patos Не не овој пат ветувам не пишувам за местени утакмици, освен кога стварно ќе се.
Ај баш. Вечер Рома и Верона и Лацио и Болоња. Пази сега гледај за после да не ми судиш само онака за местенки, ко што правеше лани.
За утре повели.
Juventus : Udinese
Empoli : Chievo
Fiorentina : AC Milan
Frosinone : Torino
Inter : Atalanta
Palermo : Genoa
Sampdoria : Carpi
Sassuolo : Napoli
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Ај баш. Вечер Рома и Верона и Лацио и Болоња. Пази сега гледај за после да не ми судиш само онака за местенки, ко што правеше лани.
За утре повели.
Juventus : Udinese
Empoli : Chievo
Fiorentina : AC Milan
Frosinone : Torino
Inter : Atalanta
Palermo : Genoa
Sampdoria : Carpi
Sassuolo : Napoli
Ама не, лани стварно имаше местенки, кај се видело цело коло да заврши со ист резултат или па некоја утакмица 2 во 1 или обратно и еден од тие тимови во едното полувреме играл супер а во второ нозете им се фатиле. :)
Е на пример Наполи сега не ги сакам дека им отиде Бенитез и сега ќе губат. Можда ќе ги засакам не се знае. :patos
 
  • Like
Реакции: Хоуп*

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Ама не, лани стварно имаше местенки, кај се видело цело коло да заврши со ист резултат или па некоја утакмица 2 во 1 или обратно и еден од тие тимови во едното полувреме играл супер а во второ нозете им се фатиле. :)
Е на пример Наполи сега не ги сакам дека им отиде Бенитез и сега ќе губат. Можда ќе ги засакам не се знае. :patos
:facepalm2 Ццц.
Мислиш дека ќе има некои прсврти годинава или горе-долу ќе биде исто ко минатата сезона?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
:facepalm2 Ццц.
Мислиш дека ќе има некои прсврти годинава или горе-долу ќе биде исто ко минатата сезона?
Ќе има пресврти да, Милан ќе е на првите три места, сега да не претеруваме нели со шампиони и второ место ама трето може, достижно е. Другиве што знам, може и Интер да биде во горниот дел, Лацио и Рома не верувам да го повторат ланскиот успех не дека ќе бидат за никаде ептен ама второ и трето место да се пак не верувам. Јувентус не го ни спомнувам, не сакам ни да мислам на нив, толку ги мразам што ни на пешачки не поминувам, одам по улица ќе ме казнат некој ден. :zelen
 
  • Like
Реакции: Io Sono

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Ќе има пресврти да, Милан ќе е на првите три места, сега да не претеруваме нели со шампиони и второ место ама трето може, достижно е. Другиве што знам, може и Интер да биде во горниот дел, Лацио и Рома не верувам да го повторат ланскиот успех не дека ќе бидат за никаде ептен ама второ и трето место да се пак не верувам. Јувентус не го ни спомнувам, не сакам ни да мислам на нив, толку ги мразам што ни на пешачки не поминувам, одам по улица ќе ме казнат некој ден. :zelen
:D:D
Интер?
Интер 7+ таму некаде. И куќата ја ставам на облог дека така ќе биде. Интер ми е најсмотан клуб во цела лига. И најдобриот тим да го направат, пак ќе изгубат од Парма. Ѕвездите не им се наклонети :D
Јувентус без Пирло, Видал, Тевез не знам што ќе биде, ама не се сомневам воопшто дека ќе бидат пак први, Рома, Лацио, па се надевам Милан. И така мислам реално.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
:D:D
Интер?
Интер 7+ таму некаде. И куќата ја ставам на облог дека така ќе биде. Интер ми е најсмотан клуб во цела лига. И најдобриот тим да го направат, пак ќе изгубат од Парма. Ѕвездите не им се наклонети :D
Јувентус без Пирло, Видал, Тевез не знам што ќе биде, ама не се сомневам воопшто дека ќе бидат пак први, Рома, Лацио, па се надевам Милан. И така мислам реално.
Милан пред Лацио според мене. Иначе за Интер така мислам ама од кај знам, никогаш не сум ги гледал нив, ти вака како долгогодишен гледач на лигава повеќе знаеш ама дека ќе бидат послаби од лани не верувам баш. Можеби 1 место погоре да се. :)
 
  • Like
Реакции: Хоуп*

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Милан пред Лацио според мене. Иначе за Интер така мислам ама од кај знам, никогаш не сум ги гледал нив, ти вака како долгогодишен гледач на лигава повеќе знаеш ама дека ќе бидат послаби од лани не верувам баш. Можеби 1 место погоре да се. :)
Ги гледав сега брзо за тоа Трофеј тимот кога играа со Милан и Сасуоло, и од тоа што гледав над 10то не им давам. И си го дадоа Ковачич бе :facepalm2 жити тој само што го имаа ко што треба.
Рома мислам дека ќе бидат јаки ептен, ништо чудно и први да се годинава.
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Ги гледав сега брзо за тоа Трофеј тимот кога играа со Милан и Сасуоло, и од тоа што гледав над 10то не им давам. И си го дадоа Ковачич бе :facepalm2 жити тој само што го имаа ко што треба.
Рома мислам дека ќе бидат јаки ептен, ништо чудно и први да се годинава.
Хм не сум храбар да се кладам. :zelen
Иначе нели за Милан требаше уште некој трансфер да се направи, или толку летово?