1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Io Sono, 31 јули 2015.

 1. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Сегa ќе ти кaжaм кaкo ќе биде.
  Утре и три кoлa пoсле тoa ќе пoбедувaaт. Ти ќе ги купиш привезoците. Ќе игрaaт сo Јувентус и ќе изгубaт. Ќе пoчнеш дa пишувaш зa местени утaкмици и тaјнo ќе се пoкaеш штo пoчнa дa нaвивaш зa нив. Пет кoлa пoсле Јувентус ќе губaт. Ќе ги фрлиш привезoците, ќе пoчнеш дa пишувaш декa се е местенo и декa лигaтa е зa никaде и ќе си пoчнеш дa си гледaш премиер.
  :zelen
   
  На Io Sono и Altaïr им се допаѓа ова.
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  :patos:patos Не не овој пат ветувам не пишувам за местени утакмици, освен кога стварно ќе се.
   
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Ај баш. Вечер Рома и Верона и Лацио и Болоња. Пази сега гледај за после да не ми судиш само онака за местенки, ко што правеше лани.
  За утре повели.
  Juventus : Udinese
  Empoli : Chievo
  Fiorentina : AC Milan
  Frosinone : Torino
  Inter : Atalanta
  Palermo : Genoa
  Sampdoria : Carpi
  Sassuolo : Napoli
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ама не, лани стварно имаше местенки, кај се видело цело коло да заврши со ист резултат или па некоја утакмица 2 во 1 или обратно и еден од тие тимови во едното полувреме играл супер а во второ нозете им се фатиле. :)
  Е на пример Наполи сега не ги сакам дека им отиде Бенитез и сега ќе губат. Можда ќе ги засакам не се знае. :patos
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  :facepalm2 Ццц.
  Мислиш дека ќе има некои прсврти годинава или горе-долу ќе биде исто ко минатата сезона?
   
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ќе има пресврти да, Милан ќе е на првите три места, сега да не претеруваме нели со шампиони и второ место ама трето може, достижно е. Другиве што знам, може и Интер да биде во горниот дел, Лацио и Рома не верувам да го повторат ланскиот успех не дека ќе бидат за никаде ептен ама второ и трето место да се пак не верувам. Јувентус не го ни спомнувам, не сакам ни да мислам на нив, толку ги мразам што ни на пешачки не поминувам, одам по улица ќе ме казнат некој ден. :zelen
   
  На Io Sono му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  :D:D
  Интер?
  Интер 7+ таму некаде. И куќата ја ставам на облог дека така ќе биде. Интер ми е најсмотан клуб во цела лига. И најдобриот тим да го направат, пак ќе изгубат од Парма. Ѕвездите не им се наклонети :D
  Јувентус без Пирло, Видал, Тевез не знам што ќе биде, ама не се сомневам воопшто дека ќе бидат пак први, Рома, Лацио, па се надевам Милан. И така мислам реално.
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Милан пред Лацио според мене. Иначе за Интер така мислам ама од кај знам, никогаш не сум ги гледал нив, ти вака како долгогодишен гледач на лигава повеќе знаеш ама дека ќе бидат послаби од лани не верувам баш. Можеби 1 место погоре да се. :)
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Ги гледав сега брзо за тоа Трофеј тимот кога играа со Милан и Сасуоло, и од тоа што гледав над 10то не им давам. И си го дадоа Ковачич бе :facepalm2 жити тој само што го имаа ко што треба.
  Рома мислам дека ќе бидат јаки ептен, ништо чудно и први да се годинава.
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Хм не сум храбар да се кладам. :zelen
  Иначе нели за Милан требаше уште некој трансфер да се направи, или толку летово?
   

Сподели: