Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Гугл вика дека овој е малку стар за да игра уште.
Шо знам, го паметам уште како мал коа гледав ми беше чудно како може да игра стар чоек на терен а тој уствари само обелен бил скроз :zelen
 
  • Like
Реакции: Io Sono

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
440
673
A Galaxy far, far away...
Раванели со неговата сребрено сјајна коса беше најелегантен во тогашната екипа на Јуве каде повеќето беа смрадови од типот на Морено Торичели :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Го паметам од Мидлзбро, тогаш тие правеа shopping spree ...и изгубија две финалиња и испаднаа во иста сезона :D
Плус за Италија играше на некои првенства...

Само не е на арно, многу корупција имало во Италија, пола европски титули им се со купување судии, имаше нешто во англиски весници (имаат добри блогови за нафталин утакмици и клубови) за Милан коа поткупиле судија во седумдесетите во финале со Лидс се играло во Солун, кражба левел - грците фрлале со камења по талијаните :patos Исто и Рома некоја утакмица со Абердин или Данди Јунајтед во ЛШ...
 
  • Like
Реакции: Solstice

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
440
673
A Galaxy far, far away...
Италијанците местат уште од времето Дон Вито Џеновезе кога го преплива јадранот и стигна до Италија :)
Раванели е еден од ретките фудбалери на Џубрињата што ги почитувам, одличен играч беше.

Туку, има некоја шанса Ибра да се врати во Милан? Ова со ПСЖ изгледа ќе заврши уште летово, човекот договара нешто, дали со Милан или МЛС... би било добро за лигата да се врати во Италија.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Италијанците местат уште од времето Дон Вито Џеновезе кога го преплива јадранот и стигна до Италија :)
Раванели е еден од ретките фудбалери на Џубрињата што ги почитувам, одличен играч беше.

Туку, има некоја шанса Ибра да се врати во Милан? Ова со ПСЖ изгледа ќе заврши уште летово, човекот договара нешто, дали со Милан или МЛС... би било добро за лигата да се врати во Италија.
Јас мислам дека ќе се врати, ама како ќе игра кој го знае.
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
440
673
A Galaxy far, far away...
И да не игра како некогаш пак Ибра значи многу во екипата, доволно е вниманието на одбраната што е насочено на него и остава простор за другите.
И Балотели да видиме дали ќе го прибере некој...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Ливерпул ќе треба да плати на некој клуб за да ги земе Балотели и Борини, никој со здрав памет не дава пари за нив :rofl
 
  • Like
Реакции: Io Sono and Altaïr