1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Io Sono, 31 јули 2015.

 1. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Гледај си ти брканица во Премиер остај не нас старомодните да уживаме.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Гугл вика дека овој е малку стар за да игра уште.
   
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Шо знам, го паметам уште како мал коа гледав ми беше чудно како може да игра стар чоек на терен а тој уствари само обелен бил скроз :zelen
   
  На Io Sono му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
   

  Прикачени податотеки:

  • ravanel.jpg
   ravanel.jpg
   Големина на датотека:
   141.9 KB
   Прегледи:
   5
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Раванели со неговата сребрено сјајна коса беше најелегантен во тогашната екипа на Јуве каде повеќето беа смрадови од типот на Морено Торичели :)
   
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Го паметам од Мидлзбро, тогаш тие правеа shopping spree ...и изгубија две финалиња и испаднаа во иста сезона :D
  Плус за Италија играше на некои првенства...

  Само не е на арно, многу корупција имало во Италија, пола европски титули им се со купување судии, имаше нешто во англиски весници (имаат добри блогови за нафталин утакмици и клубови) за Милан коа поткупиле судија во седумдесетите во финале со Лидс се играло во Солун, кражба левел - грците фрлале со камења по талијаните :patos Исто и Рома некоја утакмица со Абердин или Данди Јунајтед во ЛШ...
   
  На Solstice му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Италијанците местат уште од времето Дон Вито Џеновезе кога го преплива јадранот и стигна до Италија :)
  Раванели е еден од ретките фудбалери на Џубрињата што ги почитувам, одличен играч беше.

  Туку, има некоја шанса Ибра да се врати во Милан? Ова со ПСЖ изгледа ќе заврши уште летово, човекот договара нешто, дали со Милан или МЛС... би било добро за лигата да се врати во Италија.
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас мислам дека ќе се врати, ама како ќе игра кој го знае.
   
 9. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  И да не игра како некогаш пак Ибра значи многу во екипата, доволно е вниманието на одбраната што е насочено на него и остава простор за другите.
  И Балотели да видиме дали ќе го прибере некој...
   
 10. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Ливерпул ќе треба да плати на некој клуб за да ги земе Балотели и Борини, никој со здрав памет не дава пари за нив :rofl
   
  На Io Sono и Altaïr им се допаѓа ова.

Сподели: