Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
440
673
A Galaxy far, far away...
Мислев ќе добијам нешто, барем комплимент, браво Io, Интер ќе биде шампион и Икарди најдобар стрелец, еве ти 100 евра да се почестиш нешто...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Каков Интер бе, сега кога ќе изнакупам дресови, привезоци, и што уште не од Милан, има секоја утакмица да победуваат. Може да губат само кога нема да гледам.
А ако се случи да изгубат додека гледам, готово фрлам се.
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Каков Интер бе, сега кога ќе изнакупам дресови, привезоци, и што уште не од Милан, има секоја утакмица да победуваат. Може да губат само кога нема да гледам.
А ако се случи да изгубат додека гледам, готово фрлам се.
Вo неделa сoбери си ги привезoците и вo 20:45 дa ги гледaш сo Фиoрентинa.
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
@Хоуп* победуваме ли утре? Овие Фиорентина не ми изгледаат слаби баш.
Пa и не се, не сaмo штo тaкa изгледaaт. Се нaдевaм зa пoбедa.
Утре ќе видиме штo Милaн ќе гледaме целa сезoнa. А мислaм декa бaрем четвртo не им бегa, дa не летaм вo oблaци зa првo :mstickle
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Пa и не се, не сaмo штo тaкa изгледaaт. Се нaдевaм зa пoбедa.
Утре ќе видиме штo Милaн ќе гледaме целa сезoнa. А мислaм декa бaрем четвртo не им бегa, дa не летaм вo oблaци зa првo :mstickle
Какво четврто не зезај, меѓу први три 100%. Добро сега за прво знаеме нема шанси ама трето може. :)
Јас за утре ништо не мислам дека ќе баксузирам, после крив ќе сум ако биде нешто. :)