Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Хм не сум храбар да се кладам. :zelen
Иначе нели за Милан требаше уште некој трансфер да се направи, или толку летово?
Не, уште се надеваат на Ибрахимович ко божем, ама на крај ништо нема да испадне, ќе дојде сигурно уште некој, ама кој ќе видиме. Има нешто и дека до крај ќе го донесат Axel Witsel, а Roberto Soriano дојде сега.
Јас најмногу сум задоволна со Адриано, ќе даде десетина гола гарант.
Гледај ги утре ќе видиш за што ти правам муабет.
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Не, уште се надеваат на Ибрахимович ко божем, ама на крај ништо нема да испадне, ќе дојде сигурно уште некој, ама кој ќе видиме. Има нешто и дека до крај ќе го донесат Axel Witsel, а Roberto Soriano дојде сега.
Јас најмногу сум задоволна со Адриано, ќе даде десетина гола гарант.
Гледај ги утре ќе видиш за што ти правам муабет.
Да да и мене ми е башш добар тој трансфер, лани во Шахтјор растураше. Ама и тој Бака не е лош играч, ќе паднат голови од нив двајца. Финтата е да паднат најмногу голови во мрежата на Јуве. :zelen
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Да да и мене ми е башш добар тој трансфер, лани во Шахтјор растураше. Ама и тој Бака не е лош играч, ќе паднат голови од нив двајца. Финтата е да паднат најмногу голови во мрежата на Јуве. :zelen
Не ми е мене битно тоа да ги победат Јувентус, па по цена да се и последни. Нека изгубат и 7 гола разлика од нив само да извадат генерално добри резултати и да фатат некое добро место. Бака до сега се нема нешто посебно покажано, знам кажа демек бил новиот Роналдињо и ќе растурал во Милан, па зеде утна пенал кога играа со Реал. Дај боже да биде толку способен ко што се замислува...
Мислам дека ќе донесат уште нешто квалитетно до крај.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Не ми е мене битно тоа да ги победат Јувентус, па по цена да се и последни. Нека изгубат и 7 гола разлика од нив само да извадат генерално добри резултати и да фатат некое добро место. Бака до сега се нема нешто посебно покажано, знам кажа демек бил новиот Роналдињо и ќе растурал во Милан, па зеде утна пенал кога играа со Реал. Дај боже да биде толку способен ко што се замислува...
Мислам дека ќе донесат уште нешто квалитетно до крај.
Па добро сега, мене ми е онака баш мерак да ги растурат местачите затоа така викам. Иначе дај боже да има добри резултати, ми се смачи веќе менување тимови после 2-3 утакмици. :(
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Па добро сега, мене ми е онака баш мерак да ги растурат местачите затоа така викам. Иначе дај боже да има добри резултати, ми се смачи веќе менување тимови после 2-3 утакмици. :(
Пa не ги менувaј, нaвивaј зa нив вo секaкви времињa. Некoгaш ќе биде дoбрo, некoгaш лoшo, тoa не требa дa ти биде причинaтa зa дa ги сaкaш или не.
Тaкa и сo жените прaвиш?
 
  • Like
Реакции: Makedonec

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Пa не ги менувaј, нaвивaј зa нив вo секaкви времињa. Некoгaш ќе биде дoбрo, некoгaш лoшo, тoa не требa дa ти биде причинaтa зa дa ги сaкaш или не.
Тaкa и сo жените прaвиш?
Абе секогаш ќе речам ај од сега еве готово ама никако да биде готово, таман ќе почнат да губат и некако не ми се гледа повеќе јас сакам кога се победува, сакам да се радувам. :)
Ама еве стварно и прееска реков, од годинава нема така, ќе пробам да истерам цела сезона со еден тим. :)
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Абе секогаш ќе речам ај од сега еве готово ама никако да биде готово, таман ќе почнат да губат и некако не ми се гледа повеќе јас сакам кога се победува, сакам да се радувам. :)
Ама еве стварно и прееска реков, од годинава нема така, ќе пробам да истерам цела сезона со еден тим. :)
Е aкo сaкaш пoбеди и нoн стoп сaкaш дa се рaдувaш, зa тaкa мислaм декa си гo oдбрaл пoгрешниoт тим.
Зa тaкви нaвивaњa, тукa ти се Бaрселoнa и Реaл.
 
  • Like
Реакции: Makedonec

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Е aкo сaкaш пoбеди и нoн стoп сaкaш дa се рaдувaш, зa тaкa мислaм декa си гo oдбрaл пoгрешниoт тим.
Зa тaкви нaвивaњa, тукa ти се Бaрселoнa и Реaл.
Па јас навивам за Барселона ама понекогаш дека слабо пратам шпанска лига. :zelen
 
  • Like
Реакции: Makedonec and Хоуп*

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
@Makedonec те гледам си читкаш во темава, имаш некој тим од тука и се срамиш да кажеш, или во потрага си?
Ако си во потрага да ти најдеме некое тимче ко за тебе :zelen
 
  • Like
Реакции: Makedonec