1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Io Sono, 31 јули 2015.

 1. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Не, уште се надеваат на Ибрахимович ко божем, ама на крај ништо нема да испадне, ќе дојде сигурно уште некој, ама кој ќе видиме. Има нешто и дека до крај ќе го донесат Axel Witsel, а Roberto Soriano дојде сега.
  Јас најмногу сум задоволна со Адриано, ќе даде десетина гола гарант.
  Гледај ги утре ќе видиш за што ти правам муабет.
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Да да и мене ми е башш добар тој трансфер, лани во Шахтјор растураше. Ама и тој Бака не е лош играч, ќе паднат голови од нив двајца. Финтата е да паднат најмногу голови во мрежата на Јуве. :zelen
   
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Не ми е мене битно тоа да ги победат Јувентус, па по цена да се и последни. Нека изгубат и 7 гола разлика од нив само да извадат генерално добри резултати и да фатат некое добро место. Бака до сега се нема нешто посебно покажано, знам кажа демек бил новиот Роналдињо и ќе растурал во Милан, па зеде утна пенал кога играа со Реал. Дај боже да биде толку способен ко што се замислува...
  Мислам дека ќе донесат уште нешто квалитетно до крај.
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Па добро сега, мене ми е онака баш мерак да ги растурат местачите затоа така викам. Иначе дај боже да има добри резултати, ми се смачи веќе менување тимови после 2-3 утакмици. :(
   
 5. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Пa не ги менувaј, нaвивaј зa нив вo секaкви времињa. Некoгaш ќе биде дoбрo, некoгaш лoшo, тoa не требa дa ти биде причинaтa зa дa ги сaкaш или не.
  Тaкa и сo жените прaвиш?
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Абе секогаш ќе речам ај од сега еве готово ама никако да биде готово, таман ќе почнат да губат и некако не ми се гледа повеќе јас сакам кога се победува, сакам да се радувам. :)
  Ама еве стварно и прееска реков, од годинава нема така, ќе пробам да истерам цела сезона со еден тим. :)
   
 7. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Е aкo сaкaш пoбеди и нoн стoп сaкaш дa се рaдувaш, зa тaкa мислaм декa си гo oдбрaл пoгрешниoт тим.
  Зa тaкви нaвивaњa, тукa ти се Бaрселoнa и Реaл.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Па јас навивам за Барселона ама понекогаш дека слабо пратам шпанска лига. :zelen
   
  На Makedonec и Хоуп* им се допаѓа ова.
 9. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  @Makedonec те гледам си читкаш во темава, имаш некој тим од тука и се срамиш да кажеш, или во потрага си?
  Ако си во потрага да ти најдеме некое тимче ко за тебе :zelen
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Го пишав Милан 2. Онака навивачки. :wavespin
   

Сподели: