Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,405
1,532
1,133
28
Жити фудбалот мртов, уствари што може да се очекува од мртов тим. Земале се пикнале сите назад, како да е финале во ЛШ па титула освојуваат, па и финале да е така ли треба да се игра. Па уште оној црнецот грд Балотели му вика на тој другиот изгорен да не брза, море мрш таму мртваци едни скапани, црнци глупи, тренер сељачиште и цел тим. Жити играта скапана што ја играа, пикнете го во газ бодот, ене ќе освоите титула сега заради бодов, фалеше.
Да не се изнервира? :D:rofl
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Следна сезона не гледам лига во која повеќе од пола тимови имаат 11 голмани.
Да не се изнервира? :D:rofl
Па виде ли како играа? Абе ајде жити фудбалот, им беше страв да играат напаѓачки дека ќе примеа 5 голови, затоа се пикнале на гол сите 11. А требаше само да дадат 1 гол, или да примат. :)
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,405
1,532
1,133
28
Следна сезона не гледам лига во која повеќе од пола тимови имаат 11 голмани.

Па виде ли како играа? Абе ајде жити фудбалот, им беше страв да играат напаѓачки дека ќе примеа 5 голови, затоа се пикнале на гол сите 11. А требаше само да дадат 1 гол, или да примат. :)
Сезонава така ќе се игра до крај у топ 5, со калкулации.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Сезонава така ќе се игра до крај у топ 5, со калкулации.
Море ништо да не победат, се нерешено нека играат. Јаката работа бод земале, 10 бода позади место за Европа тие калкулираат. И тие Наполи ненормални, каде бе онака се игра, уствари толку можеа дека овие другиве го чуваа бодот како да е вреден за титула. А баш убаво почнаа. :(