1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Io Sono, 31 јули 2015.

 1. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Да не се изнервира? :D:rofl
   
 2. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Немa гaјле, следнa сезoнa зa Јувентус ќе биде :)
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Следна сезона не гледам лига во која повеќе од пола тимови имаат 11 голмани.
  Па виде ли како играа? Абе ајде жити фудбалот, им беше страв да играат напаѓачки дека ќе примеа 5 голови, затоа се пикнале на гол сите 11. А требаше само да дадат 1 гол, или да примат. :)
   
 4. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Сезонава така ќе се игра до крај у топ 5, со калкулации.
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Море ништо да не победат, се нерешено нека играат. Јаката работа бод земале, 10 бода позади место за Европа тие калкулираат. И тие Наполи ненормални, каде бе онака се игра, уствари толку можеа дека овие другиве го чуваа бодот како да е вреден за титула. А баш убаво почнаа. :(
   

Сподели: