Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Честитки до другарчето што навива за џубрињата :) Саглам не исплескаа, како сме во лоша серија не е чудо и Милан на ѕвекне. Победа во дербито би не вратила во живот но тешко, во моментов не можеме да го тепаме ни Карпи. А и тешко е човек да претпостави нешто со онаков тренер на клупа, никој жив не знае што состав ќе извади, а во последниов месец толку ги ротираше играчите што ја уништи онаа игра која се надѕираше. Јас и понатаму си стојам на мислењето дека од сите спортови, фудбалот има најлоши тренери. Во кошарка или ракомет или ватерполо или одбојка... во било што друго, треба многу да знаеш за да тренираш играчи. За индивидуални спортови да не правиме муабет, таму тренерот мора да е поткован со знаење, одличен со психологија итн итн... Во фудбал имаш класични идиоти на чело на професионални мултимилионски клубови. Последни примери Миха и Манчио.

Така да, во натпревар на двајца тренери незналици и две раштимани екипи веројатно ќе одлучи мотивација или даден момент од натпреварот ќе го сврти на оваа или онаа страна.

Патем, навивачите на Интер видоа колку е саатот со Манчио и отидоа сами да ги мотивираат играчите:

Хоуп, има нешто вакво на другата страна?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Топуз

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,414
4,216
753
Нa другaтa стрaнa дрaг Io Sono ги имaш Алекс, Бaкa и Ниaнг :p
Се нaдевaм декa уживaше и декa пукaнките не ти зaстaнaa вo грлo.
Не е мaлa рaбoтa зa еднa неделa дa си дoбиеш двa пaти пo три...

Јaс уживaв oд првaтa дo пoследнaтa минутa сo oсмех oд увo дo увo, вo нaaaaaaaaјслaткaтa пoбедa сезoнaвa.
Некa се мнoжaт!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Solstice

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,414
4,216
753

:zelen
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,842
2,662
1,683
Han Wavel
Јакиот Јувентус, се пикнале на нивна половина и се вртат во круг. Како Челзи да ги гледам. (facepalm)
Шампионите, најјаките.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,842
2,662
1,683
Han Wavel
Една шанса еден гол, шампиони бе. Жити играта скапана, тоа кепецот Дибала не знаеше каде се наоѓа, земале се крстат на одбраната, не смеат да напаѓаат цела утакмица. Земете застанете на гол сите 11 мртваци едни.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,414
4,216
753
Жал ми е за Наполи, во никој случај не сакав да стигнат до тука оние Џубрината, ферски беше барем да си остане на нерешено, не стандард Јувентус гол во последни минути. Се надевам дека понатаму ќе направат утка да изгубат некој бод па Наполи да си го добие тоа што си го заслужува.
Иначе кој би рекол некаде пред 6-7 кола дека до тука ќе стигнат интеровци, уште една победа на Милан денеска и ги стигнаа. Вечер со Фиорентина очекувам да заебат и ете ти следно коло кај Торино и место над нив на табелата :ninja

Расположение на денот :zelen
12728921_945104288914008_883668351109868743_n.jpg
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,405
1,532
1,133
28
Altair, најслатко е така, со 1 гол, во последни минути.
А тој твојот Игуаин топка не виде од Барзаљи.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,414
4,216
753
Кој црн Торино, кај видов дека со Торино играат стварно не знам. Не се важи она погоре што кажав, со Наполи играат на 22ри :eek
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,842
2,662
1,683
Han Wavel
Жити фудбалот мртов, уствари што може да се очекува од мртов тим. Земале се пикнале сите назад, како да е финале во ЛШ па титула освојуваат, па и финале да е така ли треба да се игра. Па уште оној црнецот грд Балотели му вика на тој другиот изгорен да не брза, море мрш таму мртваци едни скапани, црнци глупи, тренер сељачиште и цел тим. Жити играта скапана што ја играа, пикнете го во газ бодот, ене ќе освоите титула сега заради бодов, фалеше.