1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Io Sono, 31 јули 2015.

 1. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Честитки до другарчето што навива за џубрињата :) Саглам не исплескаа, како сме во лоша серија не е чудо и Милан на ѕвекне. Победа во дербито би не вратила во живот но тешко, во моментов не можеме да го тепаме ни Карпи. А и тешко е човек да претпостави нешто со онаков тренер на клупа, никој жив не знае што состав ќе извади, а во последниов месец толку ги ротираше играчите што ја уништи онаа игра која се надѕираше. Јас и понатаму си стојам на мислењето дека од сите спортови, фудбалот има најлоши тренери. Во кошарка или ракомет или ватерполо или одбојка... во било што друго, треба многу да знаеш за да тренираш играчи. За индивидуални спортови да не правиме муабет, таму тренерот мора да е поткован со знаење, одличен со психологија итн итн... Во фудбал имаш класични идиоти на чело на професионални мултимилионски клубови. Последни примери Миха и Манчио.

  Така да, во натпревар на двајца тренери незналици и две раштимани екипи веројатно ќе одлучи мотивација или даден момент од натпреварот ќе го сврти на оваа или онаа страна.

  Патем, навивачите на Интер видоа колку е саатот со Манчио и отидоа сами да ги мотивираат играчите:


  Хоуп, има нешто вакво на другата страна?
   
  На Топуз му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Нa другaтa стрaнa дрaг Io Sono ги имaш Алекс, Бaкa и Ниaнг :p
  Се нaдевaм декa уживaше и декa пукaнките не ти зaстaнaa вo грлo.
  Не е мaлa рaбoтa зa еднa неделa дa си дoбиеш двa пaти пo три...

  Јaс уживaв oд првaтa дo пoследнaтa минутa сo oсмех oд увo дo увo, вo нaaaaaaaaјслaткaтa пoбедa сезoнaвa.
  Некa се мнoжaт!
   
  На Solstice му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
 4. Топуз

  Топуз Нов член

  Зачленет на:
  7 јануари 2016
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  11
  Вака нешто ни се задеси :unsure

  [​IMG]
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јакиот Јувентус, се пикнале на нивна половина и се вртат во круг. Како Челзи да ги гледам. :facepalm2
  Шампионите, најјаките.
   
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Една шанса еден гол, шампиони бе. Жити играта скапана, тоа кепецот Дибала не знаеше каде се наоѓа, земале се крстат на одбраната, не смеат да напаѓаат цела утакмица. Земете застанете на гол сите 11 мртваци едни.
   
 7. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Жал ми е за Наполи, во никој случај не сакав да стигнат до тука оние Џубрината, ферски беше барем да си остане на нерешено, не стандард Јувентус гол во последни минути. Се надевам дека понатаму ќе направат утка да изгубат некој бод па Наполи да си го добие тоа што си го заслужува.
  Иначе кој би рекол некаде пред 6-7 кола дека до тука ќе стигнат интеровци, уште една победа на Милан денеска и ги стигнаа. Вечер со Фиорентина очекувам да заебат и ете ти следно коло кај Торино и место над нив на табелата :ninja

  Расположение на денот :zelen
  12728921_945104288914008_883668351109868743_n.jpg
   
 8. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Altair, најслатко е така, со 1 гол, во последни минути.
  А тој твојот Игуаин топка не виде од Барзаљи.
   
 9. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Кој црн Торино, кај видов дека со Торино играат стварно не знам. Не се важи она погоре што кажав, со Наполи играат на 22ри :confused:
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Жити фудбалот мртов, уствари што може да се очекува од мртов тим. Земале се пикнале сите назад, како да е финале во ЛШ па титула освојуваат, па и финале да е така ли треба да се игра. Па уште оној црнецот грд Балотели му вика на тој другиот изгорен да не брза, море мрш таму мртваци едни скапани, црнци глупи, тренер сељачиште и цел тим. Жити играта скапана што ја играа, пикнете го во газ бодот, ене ќе освоите титула сега заради бодов, фалеше.
   

Сподели: