1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Io Sono, 31 јули 2015.

 1. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Или, дo делoт сo текстoт нa сликaтa oд Кaкa, инaетoт не му дaвa дa јa испрaти, сoлзa му кaпнувa нa нaпишaнoтo, мaстилoтo се рaзлевa врз фaцaтa нa Кaкa, јa фрлa сликaтa вo oгaн и рaзoчaрaнo шетa низ грaд. А тaму се гo пoтсеќa нa Милaн... Млaдa мaјкa шетa мaлo дете, дететo и бегa oд рaкa a мoментoт кoгa ќе викне пo негo: Милaн врaти се дa не те исплескaм, ќе гo нaтерa Алтaир дa влезе вo нaјблискaтa кaфaнa и дa пие дo фaјрoн. Кoгa ќе види декa aлкoхoлoт и тaквите нoќи му пoмaгaaт дa гo зaбoрaви Милaн и среќните мoменти тукa, пoминувaaт гoдини и гoдини тaкoв живoт. Стaнувa легендa вo грaдoт, чoвекoт штo јa прoпуштил шaнсaтa дa нaвивa зa нaјдoбриoт клуб вo светoт... Дoaѓaaт oд сите стрaни нa светoт дa гo видaт зaбрaдениoт чичкo нa шaнкoт штo сo сoлзи вo oчите и шише рум вo рaкaтa рaскaжувa зa нaјдoбрите денoви нa Милaн. А некoгaш мнoгу реткo, ќе си спoмне зa еднa млaдa девoјкa кoјa зaлуднo се трудеше дa гo дoнесе нa прaв пaт и oнaкa неприметнo ќе се нaсмевне...
  Берлускoни дoзнaвa зa негo.
  И решaвa декa и oнaкa џaбе плaќaaт тoлкaви суми зa безвредни тренери, зaбрaдениoт фaн нa шaнкoт зa еднo шише рум мoже дa им врши истa рaбoтa. И oнoј кoј некoгaш три пaти пoсле изгрејсoнце се oдрекнa oд Милaн, сегa стaнувa тренер нa нaјубaвиoт клуб нa светoт.

  Вoлкoт влaкнoтo гo менувa, aмa кaрaктерoт никoгaш...
   
  На Io Sono му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Со играч фора им играме на Карпи :facepalm2
   
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Лaциo. 4тa минутa. :confused:
   
 4. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  И јас ова ќе го турнев вмрежа :)
   
 5. Топуз

  Топуз Нов член

  Зачленет на:
  7 јануари 2016
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  11
  Бод по бод..:banghead А реков ќе си е*е мајката се од Сасуоло навака...
   
 6. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Тоа е... ротираше, ротираше и конечно толку ги измеша што не знаат кај тераат. Посебна комедија на крај, 1-0, играч повеќе, нити напаѓаат нити се бранат, никакви инструкции немаат што да прават, изгубени во простор и време...
   
  На Топуз му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Топуз

  Топуз Нов член

  Зачленет на:
  7 јануари 2016
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  11
  Ма тоа е што ме нервира кај Манчини, никогаш немал концепт за играта во напад, дури и во времето на Ибра и Адриано игравме досаден фудбал. Напаѓачката игра моментално ни е.. еден трча, другите го гледаат, и се се сведува на индивидуална игра, такаречи мртвило. Не беа случајност победите од 1-0, малце и среќата не држеше своевремено на почетокот.. сеа не напушти, и тоа е тоа, почнаа некои работи да си излегуваат на виделина.
  Мислев ќе се смени чоеков со тек на време, али јок.. дупе. Газдава гледам има доста доверба у него, така да за сезонава не верувам дека ќе го сменат, али од следната треба сериозно да се размислува за подобра опција, редно време е Интер да земе современ тренер, што негува напаѓачки фудбал. Потенцијал има у тимов, али со Манчево и тоа лузерското у него .. тешка работа.
   
  На Io Sono му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Поздрав до Рома од La Joya. Ќе падне и Наполи, само нека си одбројува.
   
 9. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Значи страшно, пак местенки!
   
 10. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Не ми е интересно со овие во финале.
   

Сподели: