Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Е за разлика од вчера каде сигурна бев дека нема да паднат повеќе од два гола, вечер мислам дека ќе има голови. Лацио се како нашите, лигата им е изгубена, ова им е едино вредно за борба, а другиве се вратија на стазата таму, битно им е првото место по кое трчаат и не знам тука колку ќе дадат максимум, така да за да издоминираат не знам баш, битно Лацио ќе се бори машки :D Јас за секој случај и х си ја пишав пошто со Лацио не се знае никогаш...
Врати назад и види за Наполи што пишав. :)
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
(yawn)(yawn)
По една шанса за двата тима и натака навака цело време. Ништо интересно, не го гледам второ, ќе си гледам филм.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Леле каков детски шут даде овој Лихштајнер. Ако не беше гол ќе требаше да го шутираат до Торино.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,413
1,536
1,133
27
Колку е добро вака ко ќе си наместиш победа со таков пишлив и лесно достижен резултат, па па па...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Лесно е во купот да местите, наместете ја лигата да ве видам. Еднаш ви успеа пробајте пак. :)
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
440
673
A Galaxy far, far away...
Муабетиве за местење се outdated, дајте посериозно малце.

Иначе добро е што ќе играме со Јувентус, овие другиве ни се многу незгодна екипа, од сите ќе изгубат, со нас играат ко да нема утре.
 
  • Like
Реакции: Solstice

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Стo пaти имaм кaжaнo декa ги гледaм нив нaјвеќе oд тaму.

Oк aјде oд 20 кoлa еднo кoлo кaј еднa утaкмицa пaднaле 9 гoлa. Другите кaкo се? :)
Акo прaвиш спoредби, еве вo серие a пример Нaпoли редoвнo е 4+ .
И?
Прво јас сакам да ми се бројат мислењата, се борам за пита бурек.
Второ, штом Наполи е редовно 4+ тоа значи дека е интересен за гледање. Што е интересното за гледање кај Милан кој секоја утакмица му е 0:1, 0:0, 1:0 и слично? Шанси и такви работи не знам откога немало. Тоа што е Јунајтед во ПЛ тоа е и Милан во Серие А, мртов тим без никаква игра, а се наоѓа во горниот дел од табелата.
Ќе видиме утре иначе како ќе е, или вечер како ќе одигра Милан. Тогаш во ПЛ само тоа коло беше за никаде, а Серие А само годинава е интересна и кога мислам на интересна мислам на табелата, завршницата на сезоната ќе е јака, утакмиците се жива досада, освен неколку кола и освен некои тимови кои се трудат да играат понапаѓачки.