1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Io Sono, 31 јули 2015.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Врати назад и види за Наполи што пишав. :)
   
 2. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  А сега ги пиша дека ќе издоминираат за малери да им направиш а? Дека обратно испаѓа од што ќе кажеш? Аха ;)
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ме oткри. Јaс сум фaн нa Јувентус кoј глуми декa ги мрaзи.
   
 4. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  (yawn)(yawn)
  По една шанса за двата тима и натака навака цело време. Ништо интересно, не го гледам второ, ќе си гледам филм.
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Леле каков детски шут даде овој Лихштајнер. Ако не беше гол ќе требаше да го шутираат до Торино.
   
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Дресовиве на Лацио какви се :patos
   
 7. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Колку е добро вака ко ќе си наместиш победа со таков пишлив и лесно достижен резултат, па па па...
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Лесно е во купот да местите, наместете ја лигата да ве видам. Еднаш ви успеа пробајте пак. :)
   
 9. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Муабетиве за местење се outdated, дајте посериозно малце.

  Иначе добро е што ќе играме со Јувентус, овие другиве ни се многу незгодна екипа, од сите ќе изгубат, со нас играат ко да нема утре.
   
  На Solstice му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Прво јас сакам да ми се бројат мислењата, се борам за пита бурек.
  Второ, штом Наполи е редовно 4+ тоа значи дека е интересен за гледање. Што е интересното за гледање кај Милан кој секоја утакмица му е 0:1, 0:0, 1:0 и слично? Шанси и такви работи не знам откога немало. Тоа што е Јунајтед во ПЛ тоа е и Милан во Серие А, мртов тим без никаква игра, а се наоѓа во горниот дел од табелата.
  Ќе видиме утре иначе како ќе е, или вечер како ќе одигра Милан. Тогаш во ПЛ само тоа коло беше за никаде, а Серие А само годинава е интересна и кога мислам на интересна мислам на табелата, завршницата на сезоната ќе е јака, утакмиците се жива досада, освен неколку кола и освен некои тимови кои се трудат да играат понапаѓачки.
   

Сподели: