1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Io Sono, 31 јули 2015.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Епа местел де, значи не можеш да кажеш дека тимот си редел победи.
  Па јас не ни треба да навивам за Милан баш заради клипот што го стави, ама дека јас сум од оние што навиваат за милион тимови, па ај и за Милан. Иначе ваков камбек никогаш немал Милан. Тоа беше дрим тим на Милан, и пак изгубија, како што кажав, среќа што не навивам за еден тим иначе сега колкав ремет ќе трпевте ауу. :)
   
 2. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Пa ти кaжувaм зa лaни декa беa јaки, a не местеa. Кoгa си местеле си дoбиле кaзнa.

  А штo се прaвдaш демек нaвивaм зa милиoн тимoви пa aј и зa Милaн. Не нaвивaј и зa Милaн, немa јaс дa ти се нaлутaм aкo не нaвивaш зa нив.
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Кога ќе почнам да ве реметам и тебе и Ио ќе се налутите, затоа. За да биде мирна темата и да имаме пријателски односи. :)
   
 4. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Зaбoрaвaш зa кaкoв тим нaвивaм. Никaкoв ремет не мoже дa ме изнервирa. Истренирaни ми се нервите.
  Мoжеш дa нервирaш фaнoви нa Бaрсa, мене пoтешкo.
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Нема врска сега ајде, ете гледаш сите тимови ги следам. Милан и Наполи поомилени ми се, другиве не толку. Лацио не ги знам, знам дека Пандев таму играше и дека победуваат фаворити, а губат од третолигаши.

  За ова дербиво со Интер стварно не знаев дека нема омраза. Ама ете другари си биле тие.
   
 6. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Тoпузoт сaмo пoсле пoбеди нa Интер се пoјaвувa нa фoрум. Пoлa сaт си јa читa темaвa и зaминувa вo сенкa...
  Се дo следнaтa пoбедa :D
   
 7. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Шпански ли зборам? :)
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ти си пишал после мене, така да сега јасно ми е. Нема непријателство. Само против Јувентус.
  Еве членот Soltice е за Јувентус. :)
   
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  После Јувентус ќе издоминира.
   
 10. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Е за разлика од вчера каде сигурна бев дека нема да паднат повеќе од два гола, вечер мислам дека ќе има голови. Лацио се како нашите, лигата им е изгубена, ова им е едино вредно за борба, а другиве се вратија на стазата таму, битно им е првото место по кое трчаат и не знам тука колку ќе дадат максимум, така да за да издоминираат не знам баш, битно Лацио ќе се бори машки :D Јас за секој случај и х си ја пишав пошто со Лацио не се знае никогаш...
   

Сподели: