Чет муабети (ти реков-ми рече)

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Да ми беше немаше да ги гледам Арсенал. Тоа што сакав да го кажам е дека серие а оваа сезона не е како порано и направив споредба и виде дека некои кола и таму кај твоите се досадни и без голови. И не беше муабетот не гледајте премиер, гледајте серие а, беше немојте да имате предрасуди спрема серие а...
Пa ти ги гледaш Арсенaл зaрaди тие грдoсиите. Гледaј гo Ливерпул секoе кoлo дa те видaм. Амa пoсле ќе ми речеш, aј бе нив ќе ги гледaм врскa немaaт.
Туку aј немa врскa, не сум рaзбрaл изгледa.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Пa ти ги гледaш Арсенaл зaрaди тие грдoсиите. Гледaј гo Ливерпул секoе кoлo дa те видaм. Амa пoсле ќе ми речеш, aј бе нив ќе ги гледaм врскa немaaт.
Туку aј немa врскa, не сум рaзбрaл изгледa.
Стo пaти имaм кaжaнo декa ги гледaм нив нaјвеќе oд тaму.

Oк aјде oд 20 кoлa еднo кoлo кaј еднa утaкмицa пaднaле 9 гoлa. Другите кaкo се? :)
Акo прaвиш спoредби, еве вo серие a пример Нaпoли редoвнo е 4+ .
И?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ова е една од тие вечери кога буквално ми се умира од што ми е досадно, а не можам да заспијам за да ми помине времето.


Барем филм си спуштив, ќе пишам сабајле некоја критика.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica and Saladin

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Лелеее се уклучив случајно на форумот после цели 3 години :D :mstickle:sreken И јупии староседелец сум...
Дај зачести го тоа случајното :) Доаѓај почесто па ако сакаш викај дека е случајно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
И тоа ќе биде ама после 2-3 саати дремка :) немам мака од пишење, дури сеа ми се враќа филмот.. или татко ми ми читаше ја да раскажувам или пишев цели фермани..
Сега пак со пишењето е истото само што ја изгледа пораснав за тато да ми чита (wasntme):giggle

А чекај сега ти манук или манука си? :zelen
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
What??
Знам дека манук/а е вевчански збор и ја манука су ама што е финтава? Ниџе везе одговоров твој со мојот комм :giggle

Знам дека нема врска ама ме мрзеше да тагирам па затоа цитирав онака :zelen
Понеразбирлив дијалект немам чуено од вевчански, макар да поретко ги користат помладите сега тие изрази, ептен е хард кор
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Знам дека нема врска ама ме мрзеше да тагирам па затоа цитирав онака :zelen
Понеразбирлив дијалект немам чуено од вевчански, макар да поретко ги користат помладите сега тие изрази, ептен е хард кор

Хеххе. А кај си слушнал вевчански дијалект, пријатели вевчанци а? (wasntme)
Ја поретко користам вевчански настрана зш некако се осеќам глупо. НЕ СЕ СРАМАМ од дијалектот веч ми е незгодно ко ќе земи некој да пофтора што сум рекла.. без везе .. а онаку каде што знам дека ќе е прифатен дијалектот без подбишега и емитирање.. цеепам :cool: