Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
И да не игра како некогаш пак Ибра значи многу во екипата, доволно е вниманието на одбраната што е насочено на него и остава простор за другите.
И Балотели да видиме дали ќе го прибере некој...
Балотели се зафркна што си замина од Милан, се упропасти во Ливерпул ни заигра нешто ни клупа осети.
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
440
673
A Galaxy far, far away...
Милан се зафркна што го зеде Балотели, јас пишував уште кога го зедоа, памтам другари што навиваат за Милан беа во еуфорија. Им викав дека дечкото има вкупно 3 неврони во главата, безнадежно е. Талент за топ 5 во светот со IQ на собна температура... Штета. Би било добро да го прибере некоја екипа без амбиции колку да не пропадне тотално.
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Милан се зафркна што го зеде Балотели, јас пишував уште кога го зедоа, памтам другари што навиваат за Милан беа во еуфорија. Им викав дека дечкото има вкупно 3 неврони во главата, безнадежно е. Талент за топ 5 во светот со IQ на собна температура... Штета. Би било добро да го прибере некоја екипа без амбиции колку да не пропадне тотално.
Јaс ќе гo приберaм. Си гo сaкaв кoгa беше вo Милaн.
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Шанса нема сега некаде Балотели да моли да биде пуштен. Па дури и кај мене :)
Иначе во Милан воопшто не беше лош, @Altaïr не се сеќава дека изгуби една кладба за Балотели кога дојде Торес во Милан, ако сега се прави фраер тука.
Жал ми е за Балотели ептен што нема трошка памет, ама што е до мене подобро тој во Милан него Де Шиљо, Есиен, Мунтари, Алекс, Рами... . Ама баерем од Бонера се спасивме :zelen
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Шанса нема сега некаде Балотели да моли да биде пуштен. Па дури и кај мене :)
Иначе во Милан воопшто не беше лош, @Altaïr не се сеќава дека изгуби една кладба за Балотели кога дојде Торес во Милан, ако сега се прави фраер тука.
Жал ми е за Балотели ептен што нема трошка памет, ама што е до мене подобро тој во Милан него Де Шиљо, Есиен, Мунтари, Алекс, Рами... . Ама баерем од Бонера се спасивме :zelen
Не се правам фраер, си признавам изгубив кладба ама тогаш толку знаев, бев заслепен од талентот на Торес. :)
 
  • Like
Реакции: Хоуп*

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
440
673
A Galaxy far, far away...
Да се навратиме на стадионот на Болоња: гледајте дури го има затоа што наскоро ќе викнат Ghostbusters и ќе го истераат Каспер:


 
  • Like
Реакции: Хоуп*