1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Io Sono, 31 јули 2015.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Балотели се зафркна што си замина од Милан, се упропасти во Ливерпул ни заигра нешто ни клупа осети.
   
 2. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Милан се зафркна што го зеде Балотели, јас пишував уште кога го зедоа, памтам другари што навиваат за Милан беа во еуфорија. Им викав дека дечкото има вкупно 3 неврони во главата, безнадежно е. Талент за топ 5 во светот со IQ на собна температура... Штета. Би било добро да го прибере некоја екипа без амбиции колку да не пропадне тотално.
   
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Јaс ќе гo приберaм. Си гo сaкaв кoгa беше вo Милaн.
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Каде ќе го прибереш? :)
   
  На Io Sono му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  :) дoмa :)
   
  На Struggler, Io Sono и Altaïr им се допаѓа ова.
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Немој жити се, опасно е да го имаш дома. :zelen
  Шала на страна, колку што пратам јас мислам дека подовро е Ибрахимович да го земат.
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Замисли Хоуп да го прибере Балотели дома и после тој да ја моли да го пушти надвор :)

  #plottwist
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Шанса нема сега некаде Балотели да моли да биде пуштен. Па дури и кај мене :)
  Иначе во Милан воопшто не беше лош, @Altaïr не се сеќава дека изгуби една кладба за Балотели кога дојде Торес во Милан, ако сега се прави фраер тука.
  Жал ми е за Балотели ептен што нема трошка памет, ама што е до мене подобро тој во Милан него Де Шиљо, Есиен, Мунтари, Алекс, Рами... . Ама баерем од Бонера се спасивме :zelen
   
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не се правам фраер, си признавам изгубив кладба ама тогаш толку знаев, бев заслепен од талентот на Торес. :)
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Да се навратиме на стадионот на Болоња: гледајте дури го има затоа што наскоро ќе викнат Ghostbusters и ќе го истераат Каспер:

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: