Facebook дискусија и помош

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Пријави го, имаш копче пријави/блокирај. Ти самата немаш шанси да го деактивираш профилот. После тоа размисли убаво кој би можел да биде, дали си се карала со некој, дали си го испровоцирала, може е тоа некој со кој не си во добри односи. Никој разумен човек не би се замарал со вакви детски работи. И штом мислиш дека ќе ти направат проблеми во бракот, седи и разговарај со мажот ти, објасни му како стојат работите али смирено и тој ќе те разбере. Секако, доколку не си го предизвикала ти самата тоа што се случило. Поздрав :)
 

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
Не претерано она у нормала го користам ,и нека пукнат душманите сликички од моите патувања си стаам да им праам малку лиги на не/пријателите:jazice
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
zdravo sakam da ve prasam nesto.Imam eden golem problem nekoja licnost napravila so moe ime i prezime i datum na raganje fb i pisuva gluposti mi preti me maltretira nemozam da doznam koj i neznam kako da go ostranam toj profil veke da ne postoi .Ako mozete i ako sakate ve molam pokzete mi kako ili mi objasnete ve molam inaku ke mi napravi problemi so maz mi pozzzz
Значи ако ова малтретирање и заканување станува сериозно, можеш и во МВР да го пријавиш. Озбилен сум.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
zdravo sakam da ve prasam nesto.Imam eden golem problem nekoja licnost napravila so moe ime i prezime i datum na raganje fb i pisuva gluposti mi preti me maltretira nemozam da doznam koj i neznam kako da go ostranam toj profil veke da ne postoi .Ako mozete i ako sakate ve molam pokzete mi kako ili mi objasnete ve molam inaku ke mi napravi problemi so maz mi pozzzz
пробај прво репорт маниму на профилот до фејсбук со причина дека користи лажен идентите... или пак пријави го во полиција.. одма ке го најдат од оделот за сајбер криминал...
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Имам фејсбук, и редовно го користам. Немам многу пријатели, се на се 280 некаде, само тие што ги познавам и со кои имам барем здраво, добро, се наоѓа и некој со кого немам, нема врска :) Не ставам многу, многу слики, а и тие што ги постирам обично ги скривам после некое време. Го користам покрај за контакт, договарање, и за играње игри, особено билијард :D
 

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
Хелп за тие шо го имаат timeline:wub Дали може од албумот Profile Pictures да сокриеш само една слика од одредена личност ? Барав, пробував, не најдов такво нешто.. ( може и не постои таква опција али да си прашам :trepka)
 

Boyka

Истакнат Член
14 февруари 2012
258
735
93
Skopje
Хелп за тие шо го имаат timeline:wub Дали може од албумот Profile Pictures да сокриеш само една слика од одредена личност ? Барав, пробував, не најдов такво нешто.. ( може и не постои таква опција али да си прашам :trepka)
може цел амбум а одредена слика не
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Замислата на Фејсбук е сосема ок.
Тоа што се претвори во најголема модна писта, место за презентирање на сопствените фрустрации, сопствените реновирања низ стан...е сосема друга прича.

Мене ми е смешно, кога уствари ќе ја продлабочиш малку философијата околу нечиј профил.
Ставиле по 500 слики, мислам луѓево навечер пред заспивање размислуваат каде ќе се сликаат, кои алишта ќе ги носат за новата фотосесија, и кое шмекерско име ќе му го дадат на албумот. Хелоууууу :pomos

Па она демнење кој пишал, што пишал, што објавил...Мизерно молење за лајкови ко за метадон да молат...се се сведува на потреба од внимание и константни ласкања од мнозинството во околината. А тоа е веќе страшно.
Јас сепак дигам палци за ФЕЈС ту ФЕЈС варијанта.
 

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
да имам зависен далеку од тоа само ме нервираат некои сто цела приватност ја приказуваат.абе напрај си муабет со некој некое убо песнице објави , и крај,а не писуваат статуси и самите си ставаат лајк е тоа ми е нај јако