1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Facebook дискусија и помош

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  На malo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  пријави дека е лажен, тимот на фејсбук ќе помогне

  За сите што користеле аутолајкер, им препорачувам да го деактивират профилот за 48 часа и ќе нема проблеми со страните, ЛАЈКОВИТЕ ЌЕ ОСТАНАТ НА СТРАНАТА
   
  #202 Armagoddamn, 31 октомври 2015
  Последна промена од модератор: 1 ноември 2015
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Некој да не има искуство со ставање на број на мобилен во фејсбук профил?
  Ме напна фејсбукот да сум стаел бројче пошо така профилот би бил посигурен, а јас некако не сакам сите што ги имам на фејсбук да ми го знаат мобилниот.
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Па не мора да го оставиш паблик. Можеш да ставиш број колку да ти стигаат пораки со код за логирање и така пример јас и да ти го знам пасвордот нема да можам да се логирам затоа што ми треба кодот од пораката на мобилен што стигнал на бројот.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  И кај мене истото го бара. Си продолжувам на хоме и исто ко да не сум видел:DD
   
 6. EmilijaS

  EmilijaS Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  39
  Во врска со телефон на фејс, јас го ставив ама и го скрив истовремено, така да исто како да не сум ставила телефонот. :D
  Фејсбукот го користам претежно за чат, па и на телефон и на компјутер имам слезено апликација месенџер и речиси и не влегувам на фејсуб за лајкување и објавување. Према расположение ако имам убава слика ќе ја ставам, ако имам некоја песна која ми е при срце ќе ја ставам и толку.
  Не сакам живот на фејс, а чатот го користам обично за договарање и разговарање со пријатели тука зошто телефонот сепак скапо кошта, а за гледање во живо сите имаат обврски или пак за тепање време на факултет на досадно предавање.
  Најмногу мразам кога некој флертова на фејс, а ти не ни знаеш кој е, не го ни познаваш, ти стига порака и дечково со прва порака отворено ти се пушта и те вика пред расчекор да си одел му студело. Ма немој. Истото ми се случило и со колега на факултет кој јас не ни знаев дека ми бил колека зошто се на се 2 пати на колоквиуми се имаше појавено.
  И друга причина зошто фејсбук како целина ме нервира е тоа шо секогаш некои бубачки се закачаат за мојот фејсбук. Во групата за факултетот од нигде никаде ми даваше дека е празно, слики колку пати не ми покажувало и шо уште не. Па мислам дека од сите reports шо ги имам јас пишано, се едно 80% од сите кои му стигаат во рок од 1 месец. Ме интересираше дали и вие често имате проблеми со фејсбукот? Дали се случува нешто да не функционира, лошо да функционира и да мора да се жалите и постојано да пишите жалби за да ви исправат зошто инаку и до 3 дена би можеле да седите со тој проблем?
   
 7. Diablo

  Diablo Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Продавам FB страница 8.700 лајкови
   

Сподели: