1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Facebook дискусија и помош

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Не е тоа....Јас го имам направено ама не е..тоа е за да ми стигнуваат пораки на телефонот за нотификациите :)
   
 2. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697

  Иди account settings-->Security-->Logging Approvals.

  Мислу дека натам сама ке се снајдеш...
   
  На BlackTulip му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Ај пробај исто account settings >security>code generator би требало во овие опции да се прави тоа
   
 4. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Your current Firefox settings might make it hard to use Login Approvals.
  It's probably because:
  • You sometimes clear your cookies.
  • Your browser is set to automatically clear cookies whenever it closes.
  • You use your browser's "private browsing" or "incognito" mode.
  • You're using a new browser.
  It may take a few days after fixing these issues before you will be able to enable Login Approvals. You also may need to log out and then log in again after fixing these settings for the changes to take effect.
  Visit the Help Centre for step-by-step directions on how to fix these settings
  Ова ми се појавува и не ми дава понатаму
   
 5. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697

  Колко се ја разбирам у материју тија cookies ги памтив тија кодови за да немора да се ги пишуеш кодови од ново, стави ги да не ти се бришев автоматски него ти кд сакаш. Види да не користиш тој private browsing или инкогнито и сл.
   
 6. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Не се снајдов баш ...Ама нема врска хахах
  Сепак фала ви многу :D
   
 7. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  На мејл ми идат пораки Sorry you've been having trouble logging into your Facebook account, а сум немала мака со логирање. Вакви пораки идат после неколку погрешни пасворди... или? (wasntme)
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Абе, како можам да се тагнам во нечија слика? Не ми кажувајте tag yourself опција зошто НЕМА. Сликата е ставена јавно со статус, тагнете се, што значи мора да постои начин сам да го направиш тоа. Хм?

  П.С. Фат д фак праат со фејсбуков...
   
 9. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Кликни на сликата, доле имаш Tag photo. Тагни кој сакаш.
   
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Кликам и никаде нема Tag photo.

  rsz_smut_photo.png
   

Сподели: