Facebook дискусија и помош

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
29
Скопје
Имате ли фејсбук, кое е вашето мислење за споделување на својот живот на друштвените мрежи и општо за нив, дали можеби сте зависни? :)
Доколку имате некој проблем со фејсбук, обратете се овде.
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
261
369
63
Имам фејсбук,ама ми е скроз се скриено,и го користам само формално,а до пред некоја година бев тотално зависна,слики редев еден куп,кога ќе се сетам,ми се иде да се мавам од ѕид :banghead :D
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
фејсбукот е супер ако го користиш во одредена мера и за вистинска цел.. а се шо е претерано не чини викаа тстарите... и во право се..
 

Fiona

Староседелец
16 февруари 2012
17
17
603
Ретко постирам објави и на профилот има по неколку фотографии кои се заштитени. Одвреме - навреме се уклучувам да не има по некое известување или порака. Го користам за контакт со пријателите инаку одамна ќе беше деактивиран.
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
352
405
363
Skopje
Имам фејсбук, ама сликите што ги имав ми беа злоупотребени некој направил профил и ги ставил моите слики :bangheadкога дознав ми се слоши. Од каде да знам што пишуваат во мое име, од каде да знам дека утре на улица некој нема да ме застане да ми каже ти ма што ми пишуваш така ова она.... :banghead Сакав да го деактивирам ама го оставив , ај нека седи.
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Имам фејсбук и редовно го користам. Трошам вишок време, понекогаш четувам и тоа е тоа. Порано играв игри и тоа претерано, сега и нив ги баталив.
Добар е фејсбукот ако се користи како што треба и во одредена мера...
 

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Имам профил скоро три години и можам да кажам дека ми е стварно океј, сум се нашла со луѓе кои постоеле во мојот живот али поради сплет на околности нашата комуникација била ограничена. :) Супер е за договарање, преговарање, мрчење некогаш (happy). Во глобала најмногу го користам за комуникација, игри не играм фејл ми се. Не сум имала некој сериозен проблем до сега.
Фејсбукот е социјална мрежа нели, се додека го користиме како таков проблеми ќе нема ;)
 
  • Like
Реакции: True_Blood and важна

zoka

Нов член
18 февруари 2012
1
0
1
33
Kumanovo
zdravo sakam da ve prasam nesto.Imam eden golem problem nekoja licnost napravila so moe ime i prezime i datum na raganje fb i pisuva gluposti mi preti me maltretira nemozam da doznam koj i neznam kako da go ostranam toj profil veke da ne postoi .Ako mozete i ako sakate ve molam pokzete mi kako ili mi objasnete ve molam inaku ke mi napravi problemi so maz mi pozzzz