1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Facebook дискусија и помош

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Имате ли фејсбук, кое е вашето мислење за споделување на својот живот на друштвените мрежи и општо за нив, дали можеби сте зависни? :)
  Доколку имате некој проблем со фејсбук, обратете се овде.
   
 2. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Имам фејсбук,ама ми е скроз се скриено,и го користам само формално,а до пред некоја година бев тотално зависна,слики редев еден куп,кога ќе се сетам,ми се иде да се мавам од ѕид :banghead :D
   
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  фејсбукот е супер ако го користиш во одредена мера и за вистинска цел.. а се шо е претерано не чини викаа тстарите... и во право се..
   
  На Elena и МериСелест им се допаѓа ова.
 4. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  го користам ради контакти и играм некоаја игрица од досада сеа посебно angry birds :)
   
  На ~ Скарлетка ~ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Fiona

  Fiona Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  17
  Ретко постирам објави и на профилот има по неколку фотографии кои се заштитени. Одвреме - навреме се уклучувам да не има по некое известување или порака. Го користам за контакт со пријателите инаку одамна ќе беше деактивиран.
   
 6. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Имам фејсбук, ама сликите што ги имав ми беа злоупотребени некој направил профил и ги ставил моите слики :bangheadкога дознав ми се слоши. Од каде да знам што пишуваат во мое име, од каде да знам дека утре на улица некој нема да ме застане да ми каже ти ма што ми пишуваш така ова она.... :banghead Сакав да го деактивирам ама го оставив , ај нека седи.
   
 7. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Иам и до сеа сум немал некој лоши искуства.
   
 8. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Имам фејсбук и редовно го користам. Трошам вишок време, понекогаш четувам и тоа е тоа. Порано играв игри и тоа претерано, сега и нив ги баталив.
  Добар е фејсбукот ако се користи како што треба и во одредена мера...
   
 9. She

  She Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  569
  Имам профил скоро три години и можам да кажам дека ми е стварно океј, сум се нашла со луѓе кои постоеле во мојот живот али поради сплет на околности нашата комуникација била ограничена. :) Супер е за договарање, преговарање, мрчење некогаш (happy). Во глобала најмногу го користам за комуникација, игри не играм фејл ми се. Не сум имала некој сериозен проблем до сега.
  Фејсбукот е социјална мрежа нели, се додека го користиме како таков проблеми ќе нема ;)
   
  На True_Blood и важна им се допаѓа ова.
 10. zoka

  zoka Нов член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  zdravo sakam da ve prasam nesto.Imam eden golem problem nekoja licnost napravila so moe ime i prezime i datum na raganje fb i pisuva gluposti mi preti me maltretira nemozam da doznam koj i neznam kako da go ostranam toj profil veke da ne postoi .Ako mozete i ako sakate ve molam pokzete mi kako ili mi objasnete ve molam inaku ke mi napravi problemi so maz mi pozzzz
   

Сподели: