Facebook дискусија и помош

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
Значи вака.Некој ми провали во акаунто, им праќа покани на некој будали, чита во чат шо си пишувам и додава некој зборчиња.Знам дека ми е во акаунтот.Значи, имам фан пејџ со 10.000 членови и важно ми е да не ме поебе скроз.

Кажете некоја заштита да не може да ме јебе вака кој сака, ако може некоја заштита да наместам.Пасворд менав 50 пати али џабе.

П.С ако не е за тука префрлете ја темава!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Значи вака.Некој ми провали во акаунто, им праќа покани на некој будали, чита во чат шо си пишувам и додава некој зборчиња.Знам дека ми е во акаунтот.Значи, имам фан пејџ со 10.000 членови и важно ми е да не ме поебе скроз.

Кажете некоја заштита да не може да ме јебе вака кој сака, ако може некоја заштита да наместам.Пасворд менав 50 пати али џабе.

П.С ако не е за тука префрлете ја темава!
смени си го и пасвордот од меилот оти секогаш кога го менуваш фесјбук пасвордот тој се испраќа на меилот .... смени ги двата и кажи дали ке имаш пак проблеми ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Nepobedliv :)

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
Можи ќе изгледа смешно ама...како се менва пасворд на чудово?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
на шо т ие меилот ? на јахоо и на хотмеил можам да ти помогнам ..?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
логирај се на хотмеил.ком и десно,горе кликни на името во предпоследнот омени кај шо ти пиши акаунт кликни на него и после имаш change pasvord и смени си го тука ......
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Nepobedliv :)

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
416
707
1,103
Capture.JPG
Ова е многу едноставно... Само одете на њеб страната http://smileyti.me/ Одберете слика од вашиот компјутер, прикачете ја, и ќе го добиете кодот. Потоа ке го копирате кодот во разговорот и ке се појави сликата....
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Корисниците на социјалната мрежа Фејсбук најмногу се нервираат од слики објавени со помош на апликации од паметните телефони, а на второто место се фотографиите од бебиња. Секој петти корисник барем еднаш избришал некој пријател поради фотографиите кои го нервирале.
Фото-апликациите, како што е на пример "Instagram", најмногу ги нервираат корисниците на Фејсбук, а на второто место се сликите од бебиња со кои гордите родители го заморуваат остатокот од светот.
Секој петти корисник признава дека од листата на пријатели барем еднаш избришал некој кој објавувал иритирачки фотографии, пренесува "Daily Mail".
zamara-fejs1.jpg

Во анкетата која требаше да открие што е тоа што најмногу ги нервира корисниците на оваа социјална мрежа, кога станува збор за фотографиите, учествуваа 1 671 корисник, а резултатите покажуваат дека ефектите кои фотографиите ги "претвораат" во старински најмногу ги нервираат луѓето.
Учесниците на анкетата велат дека апликациите како што е "Instagram" најмногу ги нервираат поради "претераните и непотребни ефекти".
Една третина од испитаниците признаваат дека превземаат одредени чекори со кои спречуваат останатите да ги "бомбардираат" со фотографии кои ги нервираат, од кои, 21% бришат некого од листата на пријатели, а 61% ги игнорираат објавите на останатите корисници.
Апликацијата "Instagram" е една од бројните апликации за паметните телефони кои се користат за обработка на фотографии и со чија помош објавувањето на фотографиите на Фејсубк и Твитер е за неколку пати поедноставено.
Резултатите од анкетата покажуваат дека корисниците, односно 61% од нив, најмногу се нервираат од фотографиите направени со користење на фото-апликации, 58% се нервираат од бебешките фотографии, 53% од фотографии на кои некој "очигледно позира", 46% од фотографии од одмор и 32 % не поднесуваат слики од храна.

Што вас ве замара на Фејсбук, или со што не сакате да ве замараат на Фејсбук?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Hexasto