1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сте тренирале до сега

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Jack123, 29 јули 2016.

 1. Jack123

  Jack123 Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јули 2016
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  8
  Што имате трениранио до сега и кој спорт ви се бендисал најмногу што сте го тренирале

  Фудбал
  Кошарка
  Џудо
  Ракомет
  Хмм мислам дека имаше уште некој само неможам да се сетам
   
 2. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Староседелец

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  798
  Аикидо (клик) ;)

  Најдоброто и најкорисното нешто што го имам усовршено досега, после долги години тренинзи и напорно вежбање.
  Никогаш не знаете кога ќе ви потреба оваа вештина во самоодбрана, а доколку сте тренирале Аикидо, ќе знаете се' што сте способни да направите во непредвидена ситуација.
  Аикидото е Јапонска боречка вештина и техника, со која што сте способни во 2 чекора, па некогаш и 1 чекор, буквално да го неутрализирате противникот, па дури и да го убиете (зависи кој зафат ќе го искористите) ... на пример некој манијак со болен ум, што би ве нападнал и силувал (особено е добро да знаат Аикидо девојките).

  За среќа досега не сум се нашла во таква ситуација, да треба да ги искористам Аикидо зафатите и техниките ... али секако во пракса сето тоа знам како изгледа, и сите зафати ми се истренирани и доведени до совршенство од долгогодишното напорно тренирање.
  Во реална пракса (од туѓи лични искуства), Аикидо во комбинација со огромен адреналин, прави вистински чуда :)
   
  На Tantara, Altaïr, Ѕвездичка и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,492
  Допаѓања:
  3,768
  Ватерполо и ракомет, неуспешно:)
   
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Џу-Џитцу
  Слично мислење делам со @Beauty&Beast
  Многу работи и техники ми имаат помогнато во секојдневниот живот.
   
  На Beauty&Beast му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  Еве @Harley Quinn можеш да го ангажираш @Saladin (wave);)
  Иначе фудбал 100 години и уште тренираме само поручек 3та лига Мјаууу :cool::cool: :kafe
   
  На Harley Quinn му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Модерни танци ;):ninja
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Кошарка од 6 до 20 години, цели 14 години не знаев за ништо друго буквално. :)
  Сите почнале фудбал да тренираат, јас не ни познавав некој што тренирал фудбал, околу мене немаше никој со фудбал, така да си решив кошарка ќе си тренирам. Откако почнав на школо па се до 20 години се будев во 4 сабајле и одев доле во двор и до 6 ќе си шутирав на кошот, сам, после тоа тргнував на школо. Немаше ден а да не останам до кај 10-11 навечер да играм кошарка, ќе се вратев од тренинг и право доле, некогаш и на дожд ќе играв. Еднаш се сеќавам беше декември, снег имаше, јас си шутирав ко луд, поминуваат луѓе ме гледаат, а мене ич не ми беше гајле. Тренинг на затворено во топло, и после тоа одма надвор на снегот. Не ни знаев дека постојат спортови кои се играат со нога, кога видов како играат фудбал си мислев дека нешто не е во ред со нив, мислев дека спортот било кој, се игра со рака. Безброј утакмици, турнири и слични дружења, смеење, ама џабе. Секогаш предност имаа татини синови со длабоки џебови, се водеше битка за богатите синчиња иако истите не знаеа ни да шутнат правилно. Полно добри играчи се откажаа баш заради тие неправди, требаше да се плаќа за да играш во прв тим, местото не ти следуваше ако си добар, ти следуваше ако платиш. 14 години поминаа без резултат, барем имав полно дружби секаде и со секого. Никогаш нема да заборавам кога реков дека е доста, не дека не бев добар, бев, ама неправдата беше подобра од мене. На таа утакмица многу што ги познавам изгубија.
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Ракомет, не се каам затоа што за мене овој спорт е повеќе од спорт, емоција, борба, снага, желба, радост, жал се ми е ракометот :D
   
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Како бе 3 та лига, не беше 2 ра?
  Иначе јас почнав со модерен балет (несвојствено за мене) имав многу разгалена учителка па се откажав, па одбојка многу кратко и на крај кик бокс и од ова и светот да се преврти нема да се откажам
   
 10. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Рукомет и џудо а желба останам за бокс
   

Сподели: