1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сонувавте денес?

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Dea, 19 февруари 2012.

1. Prashina

Prashina Староседелец

Зачленет на:
    28 јуни 2013
    Мислења:
    1,323
    Допаѓања:
    3,006
    Go sonuvav tatko mi i dedo mi po majka (pokojni se).Mi velat ajde pobrzaj so gravot vidi kolku lugje cekaat.Jas se pravdam kako grav brzo ne se vari.Bel grav varev...
    Utrovo glava ke mi pukne...

2. Ѕвездичка

Ѕвездичка Староседелец

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,105
    Допаѓања:
    970
    Вереникот ќе ми подарел кученце.
    Малку нема логика, зошто веќе имам 3 :showoff

3. malo

malo Староседелец
    Најфотограф

Зачленет на:
    13 септември 2012
    Мислења:
    1,280
    Допаѓања:
    2,063
    Значи вчера сите сонувале... незнам колку можам да толкувам во моментов ама ке пробам @incognito убав е сонот, покажува дека доживуваш љубов за која не си бил подготвен. Ама ке ти донесе убави нешта во животот, само отвори се и не се плаши :)
    @Baknuvalka да не се ближи нивни роденден или некој датум важен за нив или за твоето семејство? Можеби подсвесно мислиш дека си можела повеке да направиш за нив... Сонот покажува дека сама си создаваш грижи.

На İncognito и Prashina им се допаѓа ова.
  4. malo

malo Староседелец
    Најфотограф

Зачленет на:
    13 септември 2012
    Мислења:
    1,280
    Допаѓања:
    2,063
    Он сака деца а ти не? Ако не е тоа тогаш можеби само осеќаш дека многу те сака :) . Во секој случај убави вибрации примаш од негова страна.

На Ѕвездичка му/ѝ се допаѓа ова.
  5. İncognito

İncognito Староседелец

Зачленет на:
    31 август 2013
    Мислења:
    2,481
    Допаѓања:
    3,757
    Пред мене рис во планина, прекрасен, зрачи со убавина и се мести да го сликнам со мобилниот, на секој блиц ми бега и се смее, не можам да го насликам, бегајќи од уште еден мој обид, паѓа во дупка, дотрчав да видам што се случи со него, беше легнат и обвиткан со златна змија, за да се претворат во фотографија на платно, која почна да бледее во недоглед.
    @malo
    D8CFDB2364767242A477F840E56EE661.jpg

6. malo

malo Староседелец
    Најфотограф

Зачленет на:
    13 септември 2012
    Мислења:
    1,280
    Допаѓања:
    2,063
    :) неможам ни да размислувам за значењето, бидејки ја доживеав сликата и ме магепса некако :)
    Змијата е промена, премин е кон нешто ново, златна е плус, значи во прашање е нешто многу сериозно... ама ми се чини дека и предходно, во предходни толкувања сум ти го рекла тоа, дека ти предстојат промени, е сега незнам дали постојано се менуваш или уште не си ја доживеал промената. Ако е првото, тогаш оваа промена ке биде некако посилна, постојана, ке фати корени :) , а ако е второто, тогаш биди сигирен дека чекањето многу ке ти се исплати.
    Рисот некако како да сака да те однесе во правец каде не би требал да одиш, свесно знаеш дека на некои нешта треба да се одолее, ама ти бираш да не одолеваш, се препушташ на искушението, ама... промената ке направи нештата да бидат овој пат на страната на разумот.

На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
  7. $3Я3|\||)&p&†Y

$3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

Зачленет на:
    12 мај 2012
    Мислења:
    3,683
    Допаѓања:
    3,863
    @malo :D

Сонував како шетаме со девојка ми, сум застанал и сум ја запросил. Прифатила, сме отишле дома, сме кажале на моите/нејзините, потоа сме се спремале за свадба, сме броеле гости едно друго трето .. тоа :D ( се разбудив јбг :( )

8. malo

malo Староседелец
    Најфотограф

Зачленет на:
    13 септември 2012
    Мислења:
    1,280
    Допаѓања:
    2,063
    Е јбг, си се разбудил...
    Си го сонувал она што сакаш да се случи :)

На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
  9. $3Я3|\||)&p&†Y

$3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

Зачленет на:
    12 мај 2012
    Мислења:
    3,683
    Допаѓања:
    3,863
    Sounds about right :D Фала :p

На malo му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    И јас мислам дека нема, но кога ќе видиш кај тебе ништо нема логика па зошто сонов да има. :)
    Ништо страшно, ти се јадело грав. И јас вчера сонував ориз и кинези, и кога се разбудив видов дека ориз има направено.
    Ова не е сон. На сон змиите се сребрени, златни не.

Сподели: