Што сонувавте денес? | Црнобело Форум

Што сонувавте денес?

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,553
3,827
1,153
:) неможам ни да размислувам за значењето, бидејки ја доживеав сликата и ме магепса некако :)
Змијата е промена, премин е кон нешто ново, златна е плус, значи во прашање е нешто многу сериозно... ама ми се чини дека и предходно, во предходни толкувања сум ти го рекла тоа, дека ти предстојат промени, е сега незнам дали постојано се менуваш или уште не си ја доживеал промената. Ако е првото, тогаш оваа промена ке биде некако посилна, постојана, ке фати корени :) , а ако е второто, тогаш биди сигирен дека чекањето многу ке ти се исплати.
Рисот некако како да сака да те однесе во правец каде не би требал да одиш, свесно знаеш дека на некои нешта треба да се одолее, ама ти бираш да не одолеваш, се препушташ на искушението, ама... промената ке направи нештата да бидат овој пат на страната на разумот.
Добро ги толкуваш соништата, специфични беа и затоа побарав мислење од тебе, ти благодарам:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Prashina

Traviesa

Истакнат Член
8 јуни 2016
25
15
113
Најфилмски сон. Која акција човече. Барав пенкало во пустина и се најдов сред оаза. :D Летав и со хеликоптер и имаше лоши типови што не ми го даваа пенкалцето. Се боревме таму во хеликоптерчето. (punch) :rofl
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
807
1,133
Skopje
Јас вчера не денес ја сонував @incule како дошла на собиранка ама не гледала од далеку со едно око како седиме,никој не ја приметува,а таа не гледа и не слуша се надевам дека на наредна ќе дојде за да не се појавува во сон?! :svirka(wave)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
Во сонот една жена ми бараше пари на заем,ја му реков дека немам.Таа продолжи да збори нешто и ја се исплашив прво,и се упатив кон влезот во зграда некоја.Таа одеше околу паркингот на зградата,не замина оттамо.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
807
1,133
Skopje
Ти од Битола си или од Крушево ?
Сонот значи дека свекрвати нема да зависи од тебе,само не докажа каде отишла од паркингот,за да ти кажам дали ќе ти се меша кога ќе пружаш алишта ??
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
Таа идеше по мене и кажуваше нешто,после замина.Ја пак му реков дека немам сега пари да му позајмам.
Иначе од Гостивар сум.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Ептен интересен сон, кој сфатив дека ме потсети на многу филмови кои ги имам гледано.
На крајот заврши со смрт за тие што треба. Никогаш не мислев дека толку добро би ракувала со пиштол, пушка и бомби :zelen(star).
Многу крв и многу смрт... малку страшно ама возбудливо.
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
29
Скопје
Јас , не сум сонила ништо денеска , меѓутоа пред 4, 5 дена , ако не е и више ... Си го сонував мојот виртуелен љубен , пошто јас сум у виртуелата зацепана , како ми кажува дека ме сака , толку бев недоверлива у сон , што веднаш на тоа одговорив дека лаже и сум го удрила нешо така беше, сум забораила, шо и да значеше тоа , во сон никогаш не ги гледам нивните лица, пошто не ги ни знам додуша , ама знам демек кој се. И толку се тие сонови како во јаве тоа да ти се дешава, станувам со тахикардии... :)
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Јас вчера не денес ја сонував @incule како дошла на собиранка ама не гледала од далеку со едно око како седиме,никој не ја приметува,а таа не гледа и не слуша се надевам дека на наредна ќе дојде за да не се појавува во сон?! :svirka(wave)
Хахаха на следна ќе дојдам