Што никогаш не би облекле? | Црнобело Форум

Што никогаш не би облекле?

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Црвена и портокалова боја никогаш не би облекла и не би облекла никогаш нешто што не ми стои убаво,т.е. нешто што не е за мене :D
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Мене уште поселјачки ми е и не можам да ги сфарам сеа новопечените стилови нешто со половер, карирани кошулчина, плетени блузи волнени, нешто во стилот на старците што се носеа/носат, незнам дали во рикверц е модава или шо и да е...
Шпиц чевла ти е како крем на тортата, исто као и женско коа глеам во шпиц чевла...:ninja
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,404
1,133
www.crnobelo.com
Девојки, а ова?

Извор: http://www.crnobelo.com/zivot/moda-i-ubavina/11183-suknja-nad-fustan
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Втората слика од истата статија ми се допаѓа. Убаво се вклопува. Јас така би. А вака, ко оваа погоре не.
А да, и не би шпиц штикла. Се чудам која елеганција ја гледаат во шпицот?!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lara