Што е за жените вистински маж?

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Камо да бев маш ама не сум :(

Модерната медицина има одговор и на такви дилеми :kafe
http://en.wikipedia.org/wiki/Sex_reassignment_surgery_(female-to-male)

Genital reconstructive procedures (GRT) use either the clitoris, which is enlarged by androgenic hormones (Metoidioplasty), or rely on free tissue grafts from the arm, the thigh or belly and an erectile prosthetic (Phalloplasty). In either case, the urethra can be rerouted through the phallus to allow urination through the newly constructed penis. The labia majora (see vulva) are united to form a scrotum, where prosthetic testicles can be inserted.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Модерната медицина има одговор и на такви дилеми :kafe
http://en.wikipedia.org/wiki/Sex_reassignment_surgery_(female-to-male)
А не повеќе претпочитам да останам женско и да жалам, ама еве може ти да пробаш чисто да видиш како е па да ни споделиш искуство па после пак врати си го полот т.е машкоста, можеш дури и да им кажеш да ти ја чуваат машкоста, :) нели модерни се па мора и да се напредни :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
А не повеќе претпочитам да останам женско и да жалам, ама еве може ти да пробаш чисто да видиш како е па да ни споделиш искуство па после пак врати си го полот т.е машкоста, можеш дури и да им кажеш да ти ја чуваат машкоста, :) нели модерни се па мора и да се напредни :)

Аха, значи маш да си напраи операција во жена и после пак да напраи операција за да види како е да си маш, пошто не бил веќе маш и не знае како е да си маш...жено божја, ја сам се само шалио пошто сама изјави дека би сакала да бидеш праф маш, нема потреба за butthurt постови:kafe
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Аха, значи маш да си напраи операција во жена и после пак да напраи операција за да види како е да си маш, пошто не бил веќе маш и не знае како е да си маш...жено божја, ја сам се само шалио пошто сама изјави дека би сакала да бидеш праф маш, нема потреба за butthurt постови:kafe
Ах бе маши се грешно сфаќате :D не за да види како е да си маш, а чисто таа промена како делува од маш во жена и од жена во маш. :D А од кај заклучи дека сакам да бидам прав маш? Ја само се жалев зашто сум жена и дека би било подобро да бев маш ама не и дека сакам да бидам. :) Ви оставам на ваш да си бидете прафи језда повеќето сте криви ама то е нема што да се прави :D
 

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Вистинскиот маж не може секоја жена така лесно да го придобие ;). Вистинскиот маж не легнува со секоја! Вистинскиот маж сака вистински, не изневерува, не лажи, никогаш жена не расплакува!!! ;)
Ретки се ваквите :rolleyes:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

gabi96

Полноправен Член
4 септември 2015
36
28
18
28
верен и снаодлив... се друго ќе си дојде и пројде:D:D:D:D:D:D