Што е за жените вистински маж?

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco

Само што го дочитав ова и ми текна на темава.
Еве праф маш - Покемон, каки шорц и катана за свадба. Долу сигурно има и сандали уз белите чорапи.
Невестата делува ко да е исечена и залепена од друга слика или се облекла така на заебанција за 14-ти роденден на младоженецов.
Според коментарите, двајцата имале по 30ина години. (worried)

Освен ако немале некој претходен заеднички договор (според кој фер би било и невестата да се појави по маицата во која спие, а не во фустан и со ланче што сигурно чинат илјадници долари), ова е права дефиниција за стапување во брак колку да не се остане сам и имање нула критериуми за што сакаш од партнерот.
Навистина сметам дека е минимален труд да изгледаш пристојно на овој ден. А, ако веќе сте решиле themed wedding, нека биде за сите, не вака ко небо и земја да се споиле.

Овој ми делува како на џанак некако, може и заборавил дека е закажана свадба па по мобилен му јавиле и земал такси за да не ја пропушти сопствената свадба, или лице со одредени психијатриски проблеми.
Катана бе аххахахах тоа е тој момент У змајевом гнезду праф маш аура :D

Сандала и бела чарапа ако е ова десено со Немачка, тоа кај нив евергрин :pusi
Може невестата има став "па шо ако дошол со маица и шорц важно ме сака" само што делата се најважни при љубовта па ако ликот не се потрудил да се облече на настан кој се случува еднаш во животот (поретко и 3-4 пати, имаше на форумов репрезенти на такви бројки and all that before 30 :D )што може да се очекува за нешто посериозно...ццц...
 
  • Sad
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Овој ми делува како на џанак некако, може и заборавил дека е закажана свадба па по мобилен му јавиле и земал такси за да не ја пропушти сопствената свадба, или лице со одредени психијатриски проблеми.
Катана бе аххахахах тоа е тој момент У змајевом гнезду праф маш аура :D

Сандала и бела чарапа ако е ова десено со Немачка, тоа кај нив евергрин :pusi
Може невестата има став "па шо ако дошол со маица и шорц важно ме сака" само што делата се најважни при љубовта па ако ликот не се потрудил да се облече на настан кој се случува еднаш во животот (поретко и 3-4 пати, имаше на форумов репрезенти на такви бројки and all that before 30 :D )што може да се очекува за нешто посериозно...ццц...
Машки или женски примерок сме имале овде? Ако е жена, батали, ќе треба да ја затвориме темава.

Ако не, супер. Маш не е маш ако не се жени барем 4 пати и да има уште толку вонбрачни деца.
Се знае дека лозата мора да се продолжи, да се ствараат поколенија прави мажи и субмисивни жени, да се тера по традицијата.
Жени легнато барем четирицифрен број. Не знам како на овие другиве, што им се бројат на рака-две партнерките, не им е срам. Од мочка праени, што велеле во златна ЈНА.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Машки или женски примерок сме имале овде? Ако е жена, батали, ќе треба да ја затвориме темава.

Ако не, супер. Маш не е маш ако не се жени барем 4 пати и да има уште толку вонбрачни деца.
Се знае дека лозата мора да се продолжи, да се ствараат поколенија прави мажи и субмисивни жени, да се тера по традицијата.
Жени легнато барем четирицифрен број. Не знам како на овие другиве, што им се бројат на рака-две партнерките, не им е срам. Од мочка праени, што велеле во златна ЈНА.

Женски :D
Па за да има прави мажи треба и соодветни жени.

Праф маш си знае, убо си пишува во библијата, плодете се и множете се и наполнете ја земјата со луѓе, тоа значи дека праф маш требе да праи деца насекаде зато и рекоф контрацепција е за слабаци! Ако не се слуша библијата шо праиме тогаш?
Нормално растење и васпитање деца е задолжење за жени, праф маш само праи деца и тоа е тоа, само одвреме навреме доваѓа ако треба да се истепа детето, ако добие кец пример има да игра каиш, не демек шо машот е загрижен за оценки него шо му е задоволство да тепа послаби од себе, тоа е една од основите, темелите на бидување праф маш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Женски :D
Па за да има прави мажи треба и соодветни жени.

Праф маш си знае, убо си пишува во библијата, плодете се и множете се и наполнете ја земјата со луѓе, тоа значи дека праф маш требе да праи деца насекаде зато и рекоф контрацепција е за слабаци! Ако не се слуша библијата шо праиме тогаш?
Нормално растење и васпитање деца е задолжење за жени, праф маш само праи деца и тоа е тоа, само одвреме навреме доваѓа ако треба да се истепа детето, ако добие кец пример има да игра каиш, не демек шо машот е загрижен за оценки него шо му е задоволство да тепа послаби од себе, тоа е една од основите, темелите на бидување праф маш.
Si zaboravil deka praf maz go hrani semejstvoto, odi na lov da donese hrana, pravi koliba da gi zastiti zenata I decata od dozd I sneg, pravi obleka od koza Ili gi strize ofcite za da prede vuna zenata I tkae, prav maz kopa bunar za voda.......Eeeee uste kolku ima. Praf maz ne mrchi pred tv.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Si zaboravil deka praf maz go hrani semejstvoto, odi na lov da donese hrana, pravi koliba da gi zastiti zenata I decata od dozd I sneg, pravi obleka od koza Ili gi strize ofcite za da prede vuna zenata I tkae, prav maz kopa bunar za voda.......Eeeee uste kolku ima. Praf maz ne mrchi pred tv.

Тоа било некад во камено време, праф маш е во тек со настани, знае све и не слуша други!
Тој е секогаш обавестен па знае дека во денешно време се је компљутерски, научно доказано, алтомацки, ласерски и стерео.
Денес праф маш знае дека само куќа е права ствар, а станче е за гејој. Исто знае дека сеуште немачка кола е кола а оние коресјки се за двоцефки!
Праф маш не дава даљинско на никој него тој знае кои канали ќе ги гледаат сите. Ако има лига шампиона тогаш жена и деца треба да молчат и да траат, евентуално жената да му подаде ладно пиво и нешто за мезе.
И ако ја истепа жената тоа не значи дека не ја љуби, тој ја тепа за нејзино арно, утре заутре има да му се захвали за тоа што ја прави подобра личност! Нема ука за жени и деца милом, само силом!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina