1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што да се носи за Нова Година?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Natenceto, 25 декември 2012.

 1. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  Ти што ќе носиш во вторник вечер, за дочекот на Нова година? :)
  Можеби и ќе поминам да почастам пијачка, штом толку немате пари за фрлање.
   
 2. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Ова само потемна црвена вино боја ако де помини и ја ке честам ти фрлиги на др место парите :zelen

  [​IMG]
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  Убав фустан... а ти бесцелно се бунтуваш за „новата ни година“ :)

  П.С. Ти се понуди да поминеш таму кај што јас ќе фрлам пари, па за да не се мачиш велам ете ќе дојдам ќе фрлам пара за да те почастам некоја пијачка (можеби ќе немаш да фрлеш за „маркетиншкиот трик наречен нова година“... Ако се предомисли, ок, нема да поминам вака дотеран да удриме на весеље :)
   
 4. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Фустанот ми е свадбарски искара неколку свадби и јас нема да славам нова год него ке присуствуем на веридба желба на младите зш нашиот народ е премногу суеверен као наводно да им тргнало у заедничкиот живот среда - напреда е замисли до кој степен сме дојдени :facepalm2
  помини мож и на тебе да тргне у животот ич не сум се предомислила :zelen
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  Е ова не сум го знаел. Човек учи додека е жив сепак :)
  Не сакам да ми тргне во животот... кој знае што бељи ќе направам ако ми тргне! :)

  П.С. Инфо за местоположбата твоја за нова година, да знам кај да фрлам парата :) Вака дотеран...
   
 6. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  У право си мене кд ми тргне животот дури и без мене тргне :zelen
  Исток.
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  Ако е Штип, фрлам пијачка во „Пијано“-то :) Нормално ако си дотерана во тој црвен фустан! :cool:
   
  На alba му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  Паа бев во дискотеката Парк, носев штикли, златно-црно кратко фустанче и така
   
  На poslusen му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  [​IMG]

  Специјално за стара нова година.(inlove)
   
 10. MimeQueen

  MimeQueen Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 јануари 2014
  Мислења:
  86
  Допаѓања:
  41
  Обични фармерки со добра блуза,комбинација со штикли и плик чанта,одлична фризура,лак во комбинација,накит,екстра шминка......
   

Сподели: