Што да се носи за Нова Година?

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Ти каде ке ги фрлаш парите да дојдеме јбг некои немаат за фрлање :zelen
Бунтовноста ми е вродена неможем да ја контролирам :zelen

Ти што ќе носиш во вторник вечер, за дочекот на Нова година? :)
Можеби и ќе поминам да почастам пијачка, штом толку немате пари за фрлање.
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Ти што ќе носиш во вторник вечер, за дочекот на Нова година? :)
Можеби и ќе поминам да почастам пијачка, штом толку немате пари за фрлање.

Ова само потемна црвена вино боја ако де помини и ја ке честам ти фрлиги на др место парите :zelen

1484722_530286017078738_711783771_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Ова само потемна црвена вино боја ако де помини и ја ке честам ти фрлиги на др место парите :zelen
Убав фустан... а ти бесцелно се бунтуваш за „новата ни година“ :)

П.С. Ти се понуди да поминеш таму кај што јас ќе фрлам пари, па за да не се мачиш велам ете ќе дојдам ќе фрлам пара за да те почастам некоја пијачка (можеби ќе немаш да фрлеш за „маркетиншкиот трик наречен нова година“... Ако се предомисли, ок, нема да поминам вака дотеран да удриме на весеље :)
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Убав фустан... а ти бесцелно се бунтуваш за „новата ни година“ :)

П.С. Ти се понуди да поминеш таму кај што јас ќе фрлам пари, па за да не се мачиш велам ете ќе дојдам ќе фрлам пара за да те почастам некоја пијачка (можеби ќе немаш да фрлеш за „маркетиншкиот трик наречен нова година“... Ако се предомисли, ок, нема да поминам вака дотеран да удриме на весеље :)

Фустанот ми е свадбарски искара неколку свадби и јас нема да славам нова год него ке присуствуем на веридба желба на младите зш нашиот народ е премногу суеверен као наводно да им тргнало у заедничкиот живот среда - напреда е замисли до кој степен сме дојдени (facepalm)
помини мож и на тебе да тргне у животот ич не сум се предомислила :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Фустанот ми е свадбарски искара неколку свадби и јас нема да славам нова год него ке присуствуем на веридба желба на младите зш нашиот народ е премногу суеверен као наводно да им тргнало у заедничкиот живот среда - напреда е замисли до кој степен сме дојдени (facepalm)
помини мож и на тебе да тргне у животот ич не сум се предомислила :zelen

Е ова не сум го знаел. Човек учи додека е жив сепак :)
Не сакам да ми тргне во животот... кој знае што бељи ќе направам ако ми тргне! :)

П.С. Инфо за местоположбата твоја за нова година, да знам кај да фрлам парата :) Вака дотеран...
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Е ова не сум го знаел. Човек учи додека е жив сепак :)
Не сакам да ми тргне во животот... кој знае што бељи ќе направам ако ми тргне! :)

П.С. Инфо за местоположбата твоја за нова година, да знам кај да фрлам парата :) Вака дотеран...

У право си мене кд ми тргне животот дури и без мене тргне :zelen
Исток.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
У право си мене кд ми тргне животот дури и без мене тргне :zelen
Исток.

Ако е Штип, фрлам пијачка во „Пијано“-то :) Нормално ако си дотерана во тој црвен фустан! :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba

MimeQueen

Полноправен Член
13 јануари 2014
86
41
18
25
Обични фармерки со добра блуза,комбинација со штикли и плик чанта,одлична фризура,лак во комбинација,накит,екстра шминка......