Што да се носи за Нова Година?

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
454
645
193
31
Неготино
убав џемпер,со убави хеланки и грејачи за нозе,покрај убав и топол камин-така ќе ја поминам оваа нова година во домашна атмосфера со црвено домашно винце
 
  • Like
Реакции: Марија

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,870
935
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
и што толку драматизации за една ноќ која е маркетиншки трик за кои се фрлат пари безпотреба ...
Никогаш не се фрлаат пари без потреба!
Секоја нова година, како и многу светски настани се само ритуали во кои учествува целата планета, или поголем дел од неа!

Уживајте бре момци и девојки - и фрлајте пари, парите не се за чување! :)
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,426
2,014
1,123
Никогаш не се фрлаат пари без потреба!
Секоја нова година, како и многу светски настани се само ритуали во кои учествува целата планета, или поголем дел од неа!

Уживајте бре момци и девојки - и фрлајте пари, парите не се за чување! :)
Да да еднш се живее живела Македонија (bravo)
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,870
935
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Да да еднш се живее живела Македонија (bravo)
Секој ден се живее, батали ти Македонија :)
И не е само Нова година ноќ за драми!
Ако можете, пробајте секоја ноќ да ви биде таква...
Дотерувајте се, прославувајте сешто... фрлајте пари, правете пари, бидете дел од машинеријата на светот...

Што сте чудни... бунтовници за се и сешто сте станале, бреееј :)
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,426
2,014
1,123
Секој ден се живее, батали ти Македонија :)
И не е само Нова година ноќ за драми!
Ако можете, пробајте секоја ноќ да ви биде таква...
Дотерувајте се, прославувајте сешто... фрлајте пари, правете пари, бидете дел од машинеријата на светот...

Што сте чудни... бунтовници за се и сешто сте станале, бреееј :)
Ти каде ке ги фрлаш парите да дојдеме јбг некои немаат за фрлање :zelen
Бунтовноста ми е вродена неможем да ја контролирам :zelen
 
  • Like
Реакции: melpomena