1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

ЦрноБело „турнири“

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Nighty, 22 јануари 2013.

 1. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458
  Јас би се приклучил, ама под услов да не ме исмевате премногу оти тие игри се непознати за мене. Не сум ги играл, па да не ме прајте „канта без рачка“ што вика едно малечко од маалово тука. :sram
   
 2. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Хаха, уживај другар, нема врска.
  The more, the merrier! :)
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Ќе биде ова некогаш?? (wasntme)
   
  На Nighty и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 4. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Јас конкретно денес душа давам нешо да пуцнеме некоја стратегија, ако е некој заинтересиран. :)
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Starcraft да бараме? :)
   
  На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Ако си тука кај 10, ти пишувам. :D
   
 7. kones

  kones Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  119
  aoe2 моментално ја инсталирам, kones_nd@hotmail.com сум на gameranger
   
  На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Ко ке ги слечиш,сликај ги (bravo)
   
 10. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  за некое време очекувај аватари слични како тој од алба
   

Сподели: