ЦрноБело „турнири“

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
А темава да биде општа за секакви турнири, кога ќе се оформат екипи по нешто посебни теми да има. Ви одговара?
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
А темава да биде општа за секакви турнири, кога ќе се оформат екипи по нешто посебни теми да има. Ви одговара?

мене ми одговара, така мислењата претходно нема да ми се офф :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and Selma

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Јас (happy)

За било која игра, ако е стратегија уште подобро.
Еха да се формира нешто вакво, ќефови ќе сум (happy)

Age of Empires 2 (+ Conquerors), Age of Mythology, Warcraft, StarGraF... ? (wasntme)

Да, дечки, и со Game Ranger можеме да се поврземе, да речеме за стратегииве. Многу едноставен програм за тие што не знаете. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kones and Selene

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Епа за тие што не го имате (или не го знаете), симнете си го GameRanger овде.
Откако ќе го инсталирате, креирајте си едно бесплатно јузерче, и потоа откако ќе влезете во програмот, ќе видите многу дечки што имаат креирано стотици соби и чекаат онлајн другарчиња.
Можете и со нив да се приклучите, но поентата е да си се собираме од форумов. :sreken
Со таа цел, клик на community, па find user, и барајте според мејл - во мојов случај, [email protected] (исмејување на сметка на мејлот не примам, од прва година средно ми е :D). Откако ќе ме најде (Nightwalker), клик на моето име, и додадете ме за пријател на опцијата во долниот лев агол. Со тоа, сте се поврзале со мене, и можеме веќе да почнеме да договараме стратегии, акциски, ова-она... :sreken

И да, другите што веќе имате јузери на програмот и сте заинтересирани, оставајте си мејл (или прекар), да ве бараме. :)
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Јас ќе мора малку да одложам. Ми се расипа мојот лап топ и сум на статичниот компјутер моментално на кој и маме32 закочува:D Би требало за помалку од 1 недела да го добијам, тогаш ќе ви се приклучам:)
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Нема проблем, не е за брзање работата...
Се’ додека не’ има на форумов, ќе се собереме. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selene