ЦрноБело „турнири“

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Дечки, што мислите за идејава?
Ова пред се’ се однесува на оние што се упатени во компјутерските емулатори и емулациите на разни конзоли, и евергрин наслови како Crash Team Racing, Tekken, Street Fighter Alpha, Re-volt и останати...
Емулаторите овозможуваат онлајн играње, и имам читано доста позитивни искуства околу нив, па да организираме нешто вакво?
Би ве тагнувал, но би ценел повеќе доколку сами се пријавите, доколку сте заинтересирани за идејава? :)
За почеток, мислам дека другарчето со чудниот ник би било за идејава, и од собиранката ми остави таков впечаток. Други? :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Ре-Волт... Е сеа ме враќаш назад коа ми сецкаше ПСто од толку многу играчи и коа пристапував кон кажување на мајка му на оној Зиперон.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,684
3,863
1,183
Дечки, што мислите за идејава?
Ова пред се’ се однесува на оние што се упатени во компјутерските емулатори и емулациите на разни конзоли, и евергрин наслови како Crash Team Racing, Tekken, Street Fighter Alpha, Re-volt и останати...
Емулаторите овозможуваат онлајн играње, и имам читано доста позитивни искуства околу нив, па да организираме нешто вакво?
Би ве тагнувал, но би ценел повеќе доколку сами се пријавите, доколку сте заинтересирани за идејава? :)
За почеток, мислам дека другарчето со чудниот ник би било за идејава, и од собиранката ми остави таков впечаток. Други? :)
Тагни ме де :p
Важи .. јас сум за, само да биде тоа кога ќе имам време, и кога доброто ПЦ ќе биде покрај мене.
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Јас сум за - само за фудбал турнири ако сакате :giggle
оф топик сум де.... ај бришете ме :D
Не си офтопик ако мислиш за виртуелен фудбал, и за него ќе најдеме време, само кажи си уште отсега Реал да ти го отстапиме. xD
 
  • Like
Реакции: Марија

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Не си офтопик ако мислиш за виртуелен фудбал, и за него ќе најдеме време, само кажи си уште отсега Реал да ти го отстапиме. xD
хаха не не. не мислев виртуелен :zelen значи офф топик сум... ама да си кажам сепак јас.. ако некој сака, може да се решиме :Р
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
хаха не не. не мислев виртуелен :zelen значи офф топик сум... ама да си кажам сепак јас.. ако некој сака, може да се решиме :Р
A знаеш дека идејава ти е сосема на место? :)
Години назад, во рамките на Кајгана имаше неколку доста успешно организирани фудбалски и кошаркарски натпревари. :)
Па имаше учесници, играчи, навивачици, ово-оно... :giggle
Нека побрза пролетта, одма ќе отворам и такво нешто овде, за спортски активности.
Засега, да се држиме на виртуелниве пакости. :zelen
 
  • Like
Реакции: Марија

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
A знаеш дека идејава ти е сосема на место? :)
Години назад, во рамките на Кајгана имаше неколку доста успешно организирани фудбалски и кошаркарски натпревари. :)
Па имаше учесници, играчи, навивачици, ово-оно... :giggle
Нека побрза пролетта, одма ќе отворам и такво нешто овде, за спортски активности.
Засега, да се држиме на виртуелниве пакости. :zelen
Епа ајде !! Јас сум за :D
Капитен на чиерлидерс или на фудбалскиот тим да бидам??? или на двете? хаха
Ајде пролет и се со ред : ))
 
  • Like
Реакции: Nighty

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Јас може да бидам судијата или оној кој ке ги составува екипите?:unsure
Имам одлична идеа за кој во која екипа треба да биде :giggle
И да не бидам офф,појма немам за овие другиве игри што се :sram
 
  • Like
Реакции: Марија

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Јас може да бидам судијата или оној кој ке ги составува екипите?:unsure
Имам одлична идеа за кој во која екипа треба да биде :giggle
И да не бидам офф,појма немам за овие другиве игри што се :sram

Можеш да си кажеш ти предлог за екипи, не е проблем и онака веќе го пишувам 8743857 - от офтопик на темава :zelen
 
  • Like
Реакции: melpomena