1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

ЦрноБело „турнири“

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Nighty, 22 јануари 2013.

 1. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Дечки, што мислите за идејава?
  Ова пред се’ се однесува на оние што се упатени во компјутерските емулатори и емулациите на разни конзоли, и евергрин наслови како Crash Team Racing, Tekken, Street Fighter Alpha, Re-volt и останати...
  Емулаторите овозможуваат онлајн играње, и имам читано доста позитивни искуства околу нив, па да организираме нешто вакво?
  Би ве тагнувал, но би ценел повеќе доколку сами се пријавите, доколку сте заинтересирани за идејава? :)
  За почеток, мислам дека другарчето со чудниот ник би било за идејава, и од собиранката ми остави таков впечаток. Други? :)
   
  На Рушен, $3Я3|\||)&p&†Y, Solstice и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Ре-Волт... Е сеа ме враќаш назад коа ми сецкаше ПСто од толку многу играчи и коа пристапував кон кажување на мајка му на оној Зиперон.
   
 3. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Тагни ме де :p
  Важи .. јас сум за, само да биде тоа кога ќе имам време, и кога доброто ПЦ ќе биде покрај мене.
   
 4. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Јас сум за - само за фудбал турнири ако сакате :giggle
  оф топик сум де.... ај бришете ме :D
   
  На Nighty и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 5. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Не си офтопик ако мислиш за виртуелен фудбал, и за него ќе најдеме време, само кажи си уште отсега Реал да ти го отстапиме. xD
   
  На Марија му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  хаха не не. не мислев виртуелен :zelen значи офф топик сум... ама да си кажам сепак јас.. ако некој сака, може да се решиме :Р
   
 7. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  A знаеш дека идејава ти е сосема на место? :)
  Години назад, во рамките на Кајгана имаше неколку доста успешно организирани фудбалски и кошаркарски натпревари. :)
  Па имаше учесници, играчи, навивачици, ово-оно... :giggle
  Нека побрза пролетта, одма ќе отворам и такво нешто овде, за спортски активности.
  Засега, да се држиме на виртуелниве пакости. :zelen
   
  На Марија му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Епа ајде !! Јас сум за :D
  Капитен на чиерлидерс или на фудбалскиот тим да бидам??? или на двете? хаха
  Ајде пролет и се со ред : ))
   
  На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Јас може да бидам судијата или оној кој ке ги составува екипите?:unsure
  Имам одлична идеа за кој во која екипа треба да биде :giggle
  И да не бидам офф,појма немам за овие другиве игри што се :sram
   
  На Марија му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490

  Можеш да си кажеш ти предлог за екипи, не е проблем и онака веќе го пишувам 8743857 - от офтопик на темава :zelen
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: