ЦрноБело „турнири“

kones

Истакнат Член
14 февруари 2012
122
119
343
Пред 5-6 месеци кога ке се старташе играта преку гејмренџерот, ми блокираше читав по форуми едно друго отварав порти, инсталирав икспе итн, исклуцував фајарволи, стигнав до заклуцок дека е до близо-провајдерот проблемот, се јавив ретардите не знаат да ги форвардираат портите и после толку време еве денес пак истиот проблем. Така да друже жал ми е, ко ке стаам од телеком интернет ке гејмаме ;)
 
  • Like
Реакции: Nighty

kones

Истакнат Член
14 февруари 2012
122
119
343
Дури бев спремен и ВПН-врска да праам до работа и преку рутерот на работа да гејмам од дома, ама викам заеби за една игра да ме бркат од работа не бива :rofl
 
  • Like
Реакции: Nighty