1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

ЦрноБело „турнири“

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Nighty, 22 јануари 2013.

 1. kones

  kones Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  119
  Пред 5-6 месеци кога ке се старташе играта преку гејмренџерот, ми блокираше читав по форуми едно друго отварав порти, инсталирав икспе итн, исклуцував фајарволи, стигнав до заклуцок дека е до близо-провајдерот проблемот, се јавив ретардите не знаат да ги форвардираат портите и после толку време еве денес пак истиот проблем. Така да друже жал ми е, ко ке стаам од телеком интернет ке гејмаме ;)
   
  На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kones

  kones Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  119
  Дури бев спремен и ВПН-врска да праам до работа и преку рутерот на работа да гејмам од дома, ама викам заеби за една игра да ме бркат од работа не бива :rofl
   
  На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.
 3. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Сакате да направиме еден мал турнир за не лути се човече или табланет?
   

Сподели: