1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Цигара - пред друштво или потреба?

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Давор, 5 декември 2012.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
 2. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  Пушам со друштво инаку немам навика да запалам цигара сама :)
   
 3. Kermit The Frog

  Kermit The Frog Нов член

  Зачленет на:
  1 февруари 2013
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Шик.Само желба да се вклопат некаде.
   
 4. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Ни потреба ни за да се направам фраер(ка) :D едноставно ми причинуваат задоволство..
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Roxelana

  Roxelana Староседелец

  Зачленет на:
  13 март 2013
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  276
  Никогаш не сум била активен пушач и не можам да го разберам тоа големо задоволство.
  Еве на пример јас палам еднаш месечно и тоа пак испаѓа ради друштво.
  Сама никако не ми доаѓа. Многу е зезнато тоа кога цело друштво ти пуши и не е возможно бар еднаш да не запалиш.
   
 6. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Совет до децата што сакаат да се прават мангупи и да палат цигара. Тоа веќе не "пали".
  -Сега директно префрлете се на пури!
   
  На TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Јас не пушам и не планирам да почнам. Но, затоа татко ми е тежок пушаш, онака, за спомен од студентските денови има црни бели дробови. Па, колку сака нека е технолог и нека е паметен, но...ете. Па и тој не би ми дозволил да пушам.
  Има многу луѓе кои пушат само пред друштво за да бидат „помодерни“, a всушност изгледаат глупаво кога само ја држат цигарата и ја тресат и се обидуваат да пушат и изгледаат како да се дават...Кутрите... Тешко се воздржуваат од кашлање. Но, подоцна се навикнуваат и тоа им станува потреба. Па така, не пушат веќе заради друштвото, туку затоа што мораат. Стануваат зависници. Тогаш нема назад.
  Можеби имам особини на влав, но цената е премногу скапа за мене. А и не мислам дека е нешто многу „кул“ да пушиш.
   
  На Photographer му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Нека пробаат да аплицираат пламен од упаљач на тоа подолното па ќе видиме дали е исто...
  Руска работа бе. Којзнае пак, може по гладна Русија ставаат барут во цигарите и тутун во куршумите [​IMG]
   
  На TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Ти пишува на сликата.
   
 10. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Само еднаш во животот се прават такви „подвизи“.:patos
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: